Seçenekli Ürün

Seçenekli ekleme özelliği bir ürüne renk, beden, ayakkabı numarası gibi özellikler eklemek için kullanılıyor. Öncelikle ürün gruplarınıza göre seçeneklerinizi önceden Yönetim Paneli > Ürünler > Seçenekler ekranından ekliyoruz.

Ürün adı, içerik, ürün galerisi, öne çıkan görsel, etiketler, kategoriler gibi alanları basit ürün ekler gibi ekliyoruz.

woocommerce-secenekli-urun

Ürün Bilgisi” kısmını “Seçenekli Ürün” olarak değiştiriyoruz. Ürünümüze uygun seçenekleri önceden eklediğimiz veriler dâhilinde seçiyoruz. Burada örneğin stokumuzda 43 numara ayakkabı yoksa o seçeneği kaldırıyoruz. Seçeneklerde “Ürün Sayfasında Görünsün” seçeneğini işaretlerseniz ürün sayfasındaki tab menüde ek bilgi adında bir sekme açılır üründeki seçenekler burada listelenir. Bu sayfayı “Seçenekleri Kaydet” deyip bitiriyoruz.

woocommerce-varyasyonlar

Daha sonra “Varyasyonlar” sekmesine geliyoruz ve esas ayarlarımızı yapmaya başlıyoruz. Eklediğimiz tüm seçenekleri bir varyasyon haline getireceğiz.

1.Tüm Varyasyonları Birbirine Bağla: Bu butona basarak tüm renk ve ayakkabı numarası varyasyonlarını birbirine bağlıyoruz. Yani 41 numara da mavi renkte bir ayakkabımızda var 44 numarada kırmızı ayakkabımızda. Bu varyasyonları siz kendi stokunuza göre düzenleme yapabilirsiniz. O zaman otomatik bağlama değil aşağıda gösterdiğim gibi manuel ekleme yapacaksınız.

woocommerce-varyasyon-manuel

1.Fiyatlar: Ürün cinsine göre varyasyonların fiyatını tek tek girmek çok zor oluyor bunun içinde toplu düzenleme alanını kullanacağız. Toplu düzenleme kısmından “Fiyatlar” seçeneğini seçip çıkan sayfaya fiyatı yazıp tamam derseniz tüm varyasyonların piyasa fiyatını düzenlemiş olursunuz. Aynı şekilde satış fiyatlarını da düzenleyebilirsiniz.

2. Varyasyon Resim: Web sitesinde seçeneklerde mavi ayakkabı seçildiğinde ürün fotoğrafının mavi ayakkabı olmasını istiyorsanız gösterdiğim yerden yükleme yapacaksınız.