Psd to Html Nedir?

Psd to html daha önceden yapılmış psd ya da png gibi formatlarda hazırlanmış bir tasarımın sanal ortam aktarılması için yapılan bir kodlama türüdür. Grafiker veya bir ajansın göndermiş olduğu grafik dosyası ile etapta html formatta kodlanır yapılan grafik tasarımın gereksinimlerine göre javascript’i kodlamaları hazırlanır ve html tasarım ile birlikte çalışır duruma getirilir.

Yapılan anlaşmaya göre yapılan html tasarım bir içerik yönetim sistemine giydirilir. İçerik yönetim sistemleri de açık kaynak ve özel kodlar olmak üzere yapıla bilir. Açık kaynak içerik yönetim sistemi en önde gelenleri WordPress’tir. WordPress içerik yönetim sistemleri konusunda başarılı olduğu kadar arama motorları optimizasyonları yani seo da çok başarılı bir sistemdir. İçerik yönetim sistemlerinin piyasada güvenli olmadığı söylenir ama wordpress çok güzel bir ekip tarafından test ediliyor ve bir açık yada hata bulunduğunda Professional developer tarafında kodlanıyor. Son olarak sizin kullandığınız sürüm ile update yapılıyor.

Özel yazılımlar tamamen müşteri kullanımına göre yazılır ve güvenlik konusunda yıllık anlaşmalar yapılır. Herhangi bir durumda sisteme müdahale edecek tek kişi yazılım yazan firma ya da kişidir.