Adwords Mü Seo Mu?

Web site reklam pazarlamacılığında şüphesiz birçok program ve çalışmanın büyük önemi var. Her çalışma şeklinin kendine has yöntemleri olmakla birlikte birçok özellik ve çalışma yöntemi aslında aynıdır. Önemli olan çalışmanın yapılacak olduğu reklam ya da pazarlama aracı için yapılması gereken çalışmaları mümkün olduğunca eksiksiz yapmaktır.

Hangi Sistemler Daha Verimlidir?

Bu ve buna benzer sorulara dijital dünyada net olarak bir cevap verebilmek aslında mümkün değildir. Dijital dünyada tüm materyaller bir program dahilinde çalışır ve çalışma şeklini programın işleyişi belirler. Bu işleyişin ne şekilde bir yol izleyeceğini ise o program ya da çalışma yöntemini tasarlayan kişi ya da kişiler belirler. Kullanıcının bu çalışma yöntemlerinden ya da programlarından yaralanmasını ise, kişinin kendi çalışma prensibi ve çalışma yapacağı mecra hakkında ki sahip olduğu bilgi belirler. Yani hangi çalışma yöntemi hakkın da ne kadar bilgi sahibi ise o çalışma yöntemi o kadar faydalı olacaktır. Bilinirliliğini kabul ettirmiş tüm çalışma yöntemleri dijital dünyada olumlu sonuç verici yöntemlerdir. Tabi ki bu olumlu sonucu ala bilmek kullanılan yöntem hakkında bilinen bilgi ile orantılıdır. Var olan yüzlerce yöntemden biri Adwords bir diğeri Seo dur.

Adwords

Adwords Mü Seo Mu?

Dijital Dünyanın en önemli iki varsayılanı. Her ikisinin de kendine özgü bir takım kazanımları var. Bir içerik üreticisi için AdWords ne kadar önem teşkil ediyorsa seo çalışmaları da o kadar önem arz eder. Seo çalışması olmadan bir internet sitesi düşünülemez. Bu çalışmaların takibini yapmadan çalışma sonuçları hakkin da değerlendirme yapılamaz.

Seo ücretsiz bir pazarlama mantığı, kişinin kendi bilgisi ile yapabileceği bir çalışma iken Adwords ücretli bir çalışma yöntemidir. Yani kişinin kendi işini bir başkasına ücret karşılığında yaptırmasıdır. Hiç seo çalışması yapılmayacak olsa Adwords ile yine de belli bir kazanım sağlanmış olur çünkü ücret karşılığında alınan bir hizmet türüdür.