Alışveriş Siteleri Neden Tc İstiyor

  • Anasayfa
  • Alışveriş Siteleri Neden Tc İstiyor

Alışveriş siteleri, kullanıcılarına güven vermek istedikleri gibi kullanıcılarına da güvenmek isterler. Bu gibi denetimsel bilgi istekleri dolandırıcı ve bu gibi faktörleri engellemek için yapılır Faktörler şöyledir:

1 – Dolandırıcılar

İnternet dolandırıcılarının bu kadar sıklaştığı bir dönemde Alışveriş siteleri bu dolandırıcılar tarafından zarar görmemek için kullanıcının aslında kim olduğunu bilmek ister ve önemli bilgilerini alarak herhangi bir dolandırma işleminde şikayet etme hakkı ve yeterli bilgiye sahip olur

2 – Bot Hesap Kullanıcıları

Bildiğiniz üzere bazı siteler, yeni açılmış alışveriş siteleri ve bunun gibi sitelerin müşteri ve kullanıcı toplamak için referans üzerinden kullanıcı/müşterilerine ya referansındaki kullanıcının alışverişinden yüzdelik pay ya da belli başlı bir ücret verir. Tabii ki bilişim işinde uzmanlaşmış yada “Hacker” diye tabir ettiğimiz kişilerin fazla ücret almak ve bu referansları kazanç kapısı haline getirmek için oluşturduğu programlar, eklentiler ve bunun gibi birçok verisel ve yazılımsal şeyler ile robot veya bot hesap kullanıcıları oluşturtabilir. Bu gibi sitelerde bunu engelleyebilmek , kullanıcı kontrolü ve denetimi gerçekleştirebilmek için kimlik numarası ister.

Alışveriş Siteleri Neden Tc İstiyor

3 – Tedbirli Müşteriler Korkmasın

Tedbirli Müşteriler Korkmasın tabii ki herkes olması gerektiği gibi kimlik bilgilerini paylaşırken dikkatli olmaya çalışıyor ancak bu korkunuz asla alışverişinize engel olmasın yalnızca ufak bir araştırmayla ve site müşterilerinin site hakkındaki düşüncelerini okuyarak güvenli olup olmadığını anlayabilirsiniz. Yasal olarak bir sitenin sizin bilgilerinizi paylaşmaları tamamiyle yasaktır ve hiçbir sitenin böyle bir hakkı yoktur eğer güvenli olduğunu düşündüğünüz bir site sizden T.C. Kimlik numaranızı istiyorsa muhtemelen bunda hiçbir sorun olmayacaktır gönül rahatlığıyla verebilirsiniz. Yani kimlik bilginiz bile olsa internette korkak olmayın birazcık araştırma yapmanız yeterli olacak çünkü biliyorsunuz bu mecrada her gün yeni sıkıntılar, sorunlar, problemler çıkabiliyor ve siteler bu sıkıntıları gidermek amacıyla yeni sistemler, ufak yenilikler, güncellemeler, değişimler yapabiliyor.

4 – Yeni Kurulmuş Sitelerden Korkmayın

Yeni Kurulmuş Sitelerden Korkmayın, eğer siteler size ofis adresleri, numaraları ve kaliteli bir iletişim hattı sağlayabiliyorsa ve o sıcak güven hissini içinizde hissedebildiyseniz gönül rahatlığıyla alışverişinizi yapabilirsiniz