All in Seo’dan Yoas’ta Geçmek

  • Anasayfa
  • All in Seo’dan Yoas’ta Geçmek

Merhaba arkadaş yıllardır WordPress seo eklentisi olarak Yoast kullanıyorum. Ama bu işe ilk başladığımda Yoast bu kadar gelişmiş değildi ve bende daha sadece ve nokta atışı yapan All In Seo eklentisini kullanıyordum. Geçenler de eski müşterilerimden birisinin sitesine yeni nesil seo tekniklerini uygulamak istedik. Bunun içinde ilk yapmamız gereken seo eklentisini değiştirmek olacaktı. Sitede çok fazla içerik olduğu için anahtar kelimeler, açıklama kısımları sayfa uzantılarını tek tek girmek zaman alacaktı. Bunu nasıl pratik bir şekilde yaparız diye araştırırken aşağıdaki yöntemi buldum ve arayış içerisinde olan kullanıcılar için anlatmaya çalışacağım.

İşimiz bitinceye kadar All in seo eklentisini silmiyoruz. WordPress.org’dan yoast eklentisini indiriyoruz veya bu sayfada anlattığım gibi kuruyoruz. Eklentiyi aktif ettikten sonra Seo > Tools > Import and Export > Import from other SEO plugins ekranına geliyoruz. Import from All-in-One SEO seçeneğini işaretleyip taşıma işlemini başlatıyoruz.

All in One SEO Pack Eklentisinden Yoasta Geçmek

Başarılı bir şekilde sizde WordPress için en gelişmiş seo eklentisi Yoasta geçtiniz. All in Seo eklentisini etkisizleştirip sitenizden silebilirsiniz. Artık yazılarınızı yazarken Yoast size yönlendirmeler yapacak başlık ve açıklama kısımlarını daha doğru şekilde girmenizi sağlayacak.

Yeni eklentiye geçtiğiniz için All in seo eklentisini sitemap ayarları iptal olacaktır. Bunun içinde yoast eklentisinin site haritalarını çalıştırın ve Google search consolda site haritanızı güncelleyin. Birkaç gün haritanızın doğru çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz de fayda var.

WordPress Seo ve Yoastla İle İlgili sorularınızı iletişim sayfasından bana sorabilirsiniz.