Amazondan Alışveriş Nasıl Yapılır

  • Anasayfa
  • Amazondan Alışveriş Nasıl Yapılır

Dünyanın her bölgesine ürün gönderen amazon dünyada bir kaç sayılı alışveriş sitesinden biridir. Amerika’da faaliyetlerine devam eden amazondan nasıl alışveriş yapılır? Diye merak edenler artık kolayca sipariş verebilir.

AMAZON ÜYELİĞİ

Öncelikle kısa bir üyelik işlemi sonunda siteye üye olabilirsiniz. Site İngilizce olarak faaliyet göstermektedir. Eğer yabancı dil bilmeyenler var ise bazı internet tarayıcılarının otomatik çeviri yapma özelliği bulunuyor. Bu özellik yardımı ile çevirme işlemi yapılabilir. Üyelik işlemi kısa sürede tamamlanıyor.

AMAZONDAN ÜRÜN SİPARİŞİ

Beğendiğiniz ürünü search yani arama bölümünden arama yaparak bulabilirsiniz. Ürün bulunduğu zaman sepete eklenebilir. Sepetinizde bulunan ürünü almak için sepete giriş yapmak gerekir. Sepete girildiği zaman ürünün satın alınması seçeneği görülecektir. Bu bölümden ürün satın alma işlemi başlatılır. Kredi kartı ya da sanal kart bilgilerinizi kullanarak ürün satın alabilirsiniz. Ürünün gelme süresi mesafeden kaynaklı olarak biraz uzayabiliyor. Genellikle 12 ile 17 gün arasında sipariş teslim süresi bulunmaktadır.

Amazondan sipariş edilecek ürünlerin bazılarının gümrükten geçmediğini bilmek gerekir. Bu ürünler siteden yapacağınız seçim ile elenecektir site tarafından. Alışveriş yapılmadan önce teslimat için Türkiye’nin seçilmesi durumunda Türkiye’ye girebilecek ürünler sadece görüntülenmektedir. International Shipping bölümünden Ship İn Turkey bölümü seçilmelidir bunun için. Bu sayede sipariş verenler gümrükte herhangi bir sorun yaşamadan ürünlerine kavuşabilmektedir.

Amazon siparişleri kredi kartı ya da sanal kart yöntemi ile yapılabilir. İstediği ödeme yöntemini seçebilen müşteriler için kargo süresinin kısalması da mümkün. Fark ödeyerek alacağı ürünün bir kaç gün içerisinde eline ulaşmasını sağlayabilir müşteriler. UPS ya da DHL tarafından fark ödenen ürün bir kaç günde hızlı kargo olarak teslim ediliyor. Ürün alırken fiyatı yüksek ürünlere gümrükte vergi ödenebileceği unutulmamalıdır.