Amazondan Alışveriş Ne Zaman Gelir

  • Anasayfa
  • Amazondan Alışveriş Ne Zaman Gelir

Alışveriş yapmak insanların sevdikleri bir aktivite olup, ihtiyaçları dahilinde ya da kendilerini iyi hissetmek için bunu yapmaktadırlar. Bu sebeple firmalarda ürettikleri ürün sayısını, modelini, rengini artırmaya başlamıştır. Artık teknoloji ve internetin de en yoğun şekilde kullanıldığı fark edilmesinden internet üzerinden alışveriş sistemi de kullanılmaya başlanmıştır. Sadece ülke içinde alışveriş hizmeti veren firmalar olduğu gibi bunun yanında ülkeler arası da alışveriş sağlayan sitelerde mevcuttur. Bunlardan biri de Amazon sitesidir. Aklınıza gelebilecek her ürünün satışını yapan ve istenilen her ülkeye belirli süre aralıklarında gönderilmesini sağlayan, güvenilir ve hızlı bir sitedir.

Amazon’dan alınan ürünün gelme süresi

Amazon hizmet verdiği ülke içerisinde ürün teslimatları bir kaç günde yapılsa da ülkeler arasında teslimat yaparken bir kaç farklı sürü belirlemesi yapılmalıdır. Amazon üzerindeki alışveriş ürünleri daha uygun fiyatlarda olduğu içinde tercih edilmesinden dolayı siparişin teslimat tipi seçilmek istendiğinde en uygun ve ucuz gönderilme süresi Türkiye için 12 ile 17 gün arasında değişmektedir. Kargo ücreti her kargo gönderimi için alındığından en az bu süre dahilinde 5 dolar olarak belirlenmektedir. Ancak bu gönderim süresi bazen daha erken olup 8 günde de geldiği olmuştur. Ancak genel olarak belirlenen zaman değişmeyip 15. – 16. günler içerisinde ürününüz elinize ulaşmaktadır.

Amazondan Alışveriş Ne Zaman Gelir

Daha hızlı gönderilme süresi

Acelesi olan ürünler için 9 ile 14 gün ve 2 ile 4 gün arasında elinize ulaşmasını sağlayacak seçeneklerde mevcuttur. Bu durumlar için ise ek ücret ödemeniz gerekecektir. 2 ile 4 gün arasında ürünün gelmesi için 20 dolar civarında bir miktar daha ödenmesi gerekecektir. Bu aşama da ürününüzün daha hızlı geleceği aracın bilgisini ve ek hizmetleri de öğrenme imkanınız olacaktır. Sürekli olarak sevkiyat yapıp güvenli şekilde ürününüzün gelmesi sağlanırken kargo bedeli bu şekilde ödendiğinde daha güvenli şekilde de gelmesi Amazon ekibi tarafından sağlanacaktır. Gelecek olan ürününüzün takibini de site üzerinde size verilen kargo numarası ile öğrenebilir ya da site içerisinde siparişleriniz kısmından bakılarak adım adım ne zaman nerede olduğunu öğrenmeniz mümkün olacaktır.