Anahtar Kelime Analizi Yapılan Seo Siteleri

  • Anasayfa
  • Anahtar Kelime Analizi Yapılan Seo Siteleri

Dijital pazarlama, markalar için pazarlama stratejisi açısından oldukça büyük önem taşımaktadır. Doğru ve başarılı bir dijital pazarlama internet üzerinden reklam ve sosyal medyada önemli bir Seo çalışması yapmakla mümkün olmaktadır. Doğru anahtar kelimeler belirlenerek Seo çalışması yapmak dijital pazarlamada başarı yakalamak adına en önemli paya sahiptir.

Doğru Anahtar Kelimeleri Bulmak

Markalar açısından doğru anahtar kelime seçimi yapmak tek başına yeterli olamayabilir. Markaların web site ve sayfalarını arama motorları sonucunda üst sıralarda görmek için anahtar kelimelerle ilgili olarak daha kapsamlı çalışmalar yapmak gerekmektedir. Yani anahtar kelimeler belirlendikten sonra bu kelimelerin de ilgili olduğu diğer anahtar kelimeleri analiz etmek kapsamlı çalışmayı ifade etmektedir. Anahtar kelime çalışmasına yönelik kolaylık sağlamak amacıyla birçok web sitesi kullanıcılara yarar sağlamak amacıyla hizmet vermektedir.

Anahtar Kelime Bulmaya Yardımcı Siteler

Bu sitelerin başında akla gelen ilk anahtar kelime sayfası Google Adwords Keyword Tool yer almaktadır. Diğer bazı siteler;

Wordtracker; bu site aranan kelimeleri kısa süre içerisinde kişiye sunabilmektedir. Ayrıca kelimeler için farklı seçenekler de sunmaktadır. İlk kullanım olarak bir hafta ücretsiz kullanılan bu site daha sonra ücretli üyelik paketi sunmaktadır.

Über Suggest; bu site, Google Adwords Keyword Tool ile aratılıp bulunamayan kelimeler için de araştırma yapma imkanı sunmaktadır. Ayrıca farklı dil seçenekleriyle de arama yapabilmek mümkündür. İlgili kelimeleri alfabetik olarak da sıralayabilmektedir.

WordStream; ücretsiz olarak 30 arama hakkı vermekte ve diğer sitelerden farklı olarak da yetişkin anahtar kelimelerini filtreleme seçeneği bulundurmaktadır. Ancak İngilizce dil seçeneği yer almamaktadır.

KeywordEye; aratılan kelimeyi görsel olarak sunmaktadır. Google Keywords’teki rekabete göre aratılan kelimeyi büyük veya küçük olarak gösterebilmektedir. Günlük olarak on ücretsiz arama hakkı tanımaktadır.

Keyword Spy; bu araçla anahtar kelimelerin istatistiki bilgilerine ulaşmak ve kelimeleri listelemek mümkündür. Ayrıca sektördeki online reklamlar hakkında bilgi edinmek ve rakiplerin analizini yapmak için uygun bir sitedir. Sonuç olarak tüm bu siteler anahtar kelime analizleri için ziyaretçilere kolaylık ve zaman kaybının önlenmesi açısından yarar sağlamaktadır.