Aynı Hostta 2 Domain Yayınlabilir Mi?

  • Anasayfa
  • Aynı Hostta 2 Domain Yayınlabilir Mi?

Web barındırma paketinizde birden fazla alan adı barındırabilir ve bunu yapmanın üç ana yolu vardır:

  •  Addon Domains
  •  Bayi Hosting
  •  Sanal Özel Sunucu (VPS)

Addon Domains

Addon Domain özelliği paylaşılan host planları ile kullanılabilir. CPanel barındırma kontrol paneline giriş yapıldığında, Addon Domains için bir seçenek çıkabilir. Addon Domains için talimatlar burada bulunmaktadır.

Web barındırma

Addon Domains kullanıldığında, aslında her biri kendi e-posta adreslerine sahip, tam dolu web sitelerini barındırılabilir. Bu web sitelerinin çalıştırılması gerçekten yararlıdır, çünkü web sitesi barındıran bir müşteri gibi başkalarına kontrol paneli girişleri vermekten endişe duyulması durumu ile karşı karşıya kaçınılmaz buna gerek yoktur.

Alan adları eklemeden önce, eklemek istenilen alan adlarının ana alan adıyla aynı Nameserver ayarlarına sahip olduğunun kontrol edilmesi gerekir. Bu gerçekten önemlidir, aksi takdirde Addon etki alanı çalışmaz duruma gelebilir. Bu şekilde yer alan alanın ad sunucularını güncellemek alan adı yönetimi kısmı boyunca süreklilik gösterir.

Addon Domains ‘in avantajları, hızlı ve ucuz olmaları ve birden fazla alan adı barındırmanın en kolay yoludur. Aşağı yönde daha az kontrol sunarlar ve kendilerine ait birden fazla web sitesine ev sahipliği yapmak isteyen kişiler için en uygun olanıdır.

Tercih edilen alan adları Pickaweb ile kaydedilebilir.

Bayi Hosting

Böylece, eklenilen tüm web siteleri çalıştırıldığında Addon Domains ‘in mükemmel olduğu görülür. Ancak, müşterilere barındırma hizmeti sunulduğunu varsayalım. Belki bir web tasarımcısı, web geliştiricisi veya başka bir web profesyoneli ve müşterilerine katma değerli hosting hizmetleri satmaktadır. Bu durumda Addon etki alanları bu kişi için en iyi seçenek olmaz ve bir Bayi Hosting en iyi seçenek olur.

Sanal Özel Sunucu (VPS)

Bir VPS bir Bayi hesabına benzer, ancak üç ana avantajı vardır.

  •  Güç
  •  Ölçeklenebilirlik
  •  Esneklik

Güç geldiğinde bir VPS bir Bayi hesabından çok daha güçlü bir çözüm sunmaktadır. Fiziksel bir sunucu (veya sunucular) sanal veya mantıksal birimlere ayrıldığında bir VPS’dir denilebilir. Bu, Sanallaştırma olarak bilinen bir süreçtir.