Baclink Almak Neden Önemlidir?

  • Anasayfa
  • Baclink Almak Neden Önemlidir?

İnternette var olan bir sitenin başka bir siteye belirli bir cümle ya da kelime ile link bağlantısı vermesi. Ücretli ve ücretsiz olarak backlink sağlanabilir. Fakat burada bilinmesi gereken şey backlink neden verilir. Ücretli ve ücretsiz olması arasında ki fark nedir?

Site içeriklerinin beğenilmesi, faydalı olabilecek olarak görülmesi ve diğer site sahipleri tarafından bu içeriklerinize kendi site içerikleri aracılığı ile yönlendirilme yapılması öncelikle yönlendirme yapılan sitenin kalitesini gösterir.

Her sektör kendi sektöründe faaliyet yapan sitelere yönlendirme yapar. Bu bir kural değil işin işleyiş mantığının gereğidir. Faklı sektörler çok farklı sektörlere de gönendirme yapabilir. Eğer siteniz ücretsiz backlink alıyorsa muhtemelen gelecek vaat eden bir sitedir.

Baclink

Backlink Neden Verilir?

Fazla ziyaretçi alan (ziyaretçi sayısı az olan sitelere de verile bilir) sitelere kendi site reklamınızın yapılması ve siteye ziyaretçi çekmek için yapılır. Sitede yazılan bir yazı içeriğinde ki bir ya da birkaç kelimeye link atanır ve site ziyaretçisi o kelimeye tıkladığında kelimeye bağlı bulunan link aracılığı ile yönlendirilmiş olan siteye gider. Böylelikle ziyaretçisi çok olan site yönlendirme yapmış olduğu siteye ziyaretçi kazandırmış olur. Bazen ücretli bazen ücretsiz olarak bu tip yönlendirmeler yapılabilir.

Ücretsiz Backlink

Bir site sahibinin sizin sitenizdeki bir içeriğe karşılıksız yönlendirme yapmasıdır. Burada yapılan şey, kendi sitesinde yazmış olduğu bir yazı içeriğinde siteniz ile alakalı kelime ya da kelimelere link atayıp, kelime aracılığı ile sitenize ziyaretçi göndermesi işidir. Arama motorlarının tercih ettiği yönlendirme şekli bu tip yönlendirmelerdir.

Ücretli Backlink

Yönlendirme mantığı aynıdır arada ki fark ücret karşılığı yapılıyor olmasıdır. Arama motoru google tarafından kabul edilmeyen bir yönlendirme şeklidir. Yâda bu bir söylentidir.

Arama motoru google ücretli backlinklerin tasnif etmiyor. Bunun bir haksızlık olduğunu düşünüyor. Bu tartışılması gereken önü açık bir konudur.