Blogger Olarak Para Kazanılabilir Mi?

  • Anasayfa
  • Blogger Olarak Para Kazanılabilir Mi?

En çok kullandığımız araçlardan birisi olan internet üzerinde para kazanmak herkesin merak ettiği bir konu. Bunlardan birisi de blogger olarak para kazanma.

Blogger Nedir?

Blogger; internet ortamında blog yaratan ve bloğundan takipçileri için yaşamından, önerilerinden, gördüklerinden, denediklerinden ya da herhangi başka bir konuda blog yazısı paylaşan kişidir.

Blog Açmak Para Kazanmak için yeterli midir?

Öncelikle bloğunuzda yaratıcı olmalı, takipçilerin sizde kendilerinden bir şey bulmaları aynı zamanda önerilerini ve deneyimlerinizi ciddiye alacak kadar güven veriyor olmalısınız. Belli bir takipçi sayısını aştıktan sonra, ilk adım olarak bloğunuzun uygun bölümlerine reklam alabilirsiniz. Bu sizin para kazanmaya başladığınız dönem olacaktır. Eğer blogger olarak kozmetik, yemek ya da ne üzerine ilerliyorsanız, ilgi alanına girdiğiniz firmalardan tanıtım amaçlı ürünler, malzemeler alabilir ya da bunların tanıtımını yaptığınız postlarda ekstra ücret alabilirsiniz.

Blogger

Daima özgün olmalı, kendi tarzınızı yakalamalısınız. Taklit genelde takipçiler arasında fark edilebilen ve iticidir.

Blogger olarak takipçilerle arayı sıkı tutmak gerekir. Sık ama içi dolu paylaşımlar sizin unutulmamanızı sağlar. Aynı zamanda yaşamınızdan kesitler vermeniz, takipçilerinizi hayatınıza dahil ettiğiniz hissi uyandırarak size karşı güven oluşturabilir.

Yaptığınız paylaşımlarda reklam dozunu iyi ayarlamak oldukça önemlidir. Hiçbir takipçi baştan aşağı reklam dolu bir blog görmek istemez. Bu nedenle abartmadan, günlük hayatta arkadaşlar arasında öneride bulunur gibi reklamları araya almalısınız.

Açtığınız blogu diğer sosyal medya uygulamaları ile de destekleyebilirsiniz. Bu şekilde farklı ortamlarda, yeni takipçilere ulaşma şansınız artacaktır. Aynı zamanda araya sıcak tutma kısmında daha fazla hareket alanınız olacaktır.

Blogger olarak para kazanmak çok kolay görünse de altında derin yaratıcılık yatmaktadır. Aynı zamanda doğru hamleleri yapmak da çok önemlidir.