Bluestacks Kurulumu İçin Ne Yapmalı

  • Anasayfa
  • Bluestacks Kurulumu İçin Ne Yapmalı

Öncelikle herkese merhabalar. Bluestacks nedir öncelikle onu anlatayım. Bluestacks kurulumu için ne yapmalı bunlardan da bahsedeceğiz. Bluestacks aslında hatsız telefon gibi bir yazılımdır. Bilgisayarınıza bu yazılımı kurarsınız ve telefon gibi kullanırsınız. Telefonda yapabildiğiniz ancak bilgisayarda yapamadığınız şeyleri bu yazılım üzerinde gerçekleştirebilirsiniz.

Bluestacks kurulumu için ne yapmalı size bundan bahsedeyim. Öncelikle bluestacks kendini bir kademe daha öne taşıdı ve bluestacks 2 ‘ yi piyasaya sürdü. Zaten bluestacks 1 de bazı kullanıcılar yazı yazamadıklarını, yazma konusunda zorluk yaşadıklarını söylüyorlardı.

Bluestacks de bunun üzerine bluestacks 2’yi çıkardı. Bluestacks 2 çok daha gelişmiş olmasa da iyi bir yazılıma sahip. Her neyse, bluestacks 2 varken 1 ‘ i bilgisayarımıza kurmuyoruz. Bluestacks ‘ in resmi sitesinden bir setup dosyası indiriyoruz. Burada da bazı kullanıcılar setup dilinin yazılım dili olduğunu öne sürüyor. Yani yazılar her hangi bir insan dilini temsil etmiyor. Setup ‘ u açıyoruz ve her hangi bir şey ellemeden ilerliyoruz. Ardından yazılımın nereye kurulacağı soruluyor. Siz de burada C mi D mi hangisine kuracağınızı seçiyorsunuz.

Burada biz D ‘ yi tavsiye ederiz çünkü C dolunca bilgisayarda sürekli kasma meydana getiriyor. Bu adımı da geçtikten sonra bir süre kurulumu bekliyorsunuz. Bilgisayarınız yeterince güçlü değilse bluestacks ‘ i kurmaya çalışmayınız çünkü güçsüz bir bilgisayarda bu kurulumun ardı gelmiyor. Eğer ben beklerim derseniz kurabilirsiniz. Kurulum tamamlandı. Şimdi bluestacks ‘ in tadını çıkaralım