Bölgesel Seo Nedir?

Bölgesel SEO, özellikle son yıllarda akıllı telefon kullanımının ve dışarıda ve daha iyi bağlantıların artmasıyla önemli ölçüde büyüdü. Organik SEO ile birçok benzerliği olmasına rağmen, sonuçta çok farklı.

Yerel SEO, mevcut konumlarına göre bir arama yapan ile alakalı sonuçlar sağlamaya odaklanmıştır. 2011 yılında mobil sorguların% 40’ından fazlasının bölgesel amacı olduğu ortaya çıktı. 2013 yılında Fresh Egg’e göre, beş kişiden dördü yerel bilgileri aramak için akıllı telefonlar kullanıyor. Üç kişiden ikisi sonuç olarak doğrudan harekete geçiyor ve üç kişiden biri satın alma işlemini sürdürüyor.

Bölgesel Seo

Google, kısa bir süre önce ABD mobil sorgularının üçte birinin artık “yerel” olduğunu ve kullanıcıların% 87’sinin telefonlarını hareket halindeyken kullandığını belirtti. Google ayrıca, mobil kullanıcıların% 95’inin telefonlarında yerel bilgiler aradığını ve ana işlevlerin bir işletmeyi aradığını veya ziyaret ettiğini bulmuştur.

Google’ın ve diğer arama motorlarının, üzerlerinde sahip oldukları büyük miktarda veriyi kullanarak en alakalı bilgileri kullanıcılara sunmaları için, yerel tabanlı sonuçlar giderek daha yaygın hale gelecektir.

Bölgesel Seo Optimize Etmek İçin Neler Yapabilirsiniz?

Web sitenizi daha yerel dostu yapmak için işte birkaç ipucu;

Google İş Dünyası Rehberi sayfanızı talep edin ve iletişim bilgilerinizin, çalışma saatlerinin, adres ve iletişim bilgilerinizin eksiksiz olduğundan emin olun. Aslında, tüm profilin tamamen tamamlandığından emin olun.

Sitenizle ilgili kategori bilgileri sağlamak, Google’a işletmenizin konusunu daha iyi anlamasını sağlar ve işletmenizin yaptıklarıyla ilgili bölgeseleştirilmiş aramalarla ilgili bir işaret oluşturur.

Bu, işletmenizin arama ve haritalarda görünmesinin en kolay yolu olacaktır.

Google+ Bölgesel ardından, Google Rehber sayfanızı bir Google+ Bölgesel sayfasına bağlamanız gerekir. Bu sayfa sosyal etkileşime daha çok odaklanmıştır. Bu yorumlar, restoran hakkında bilgi, görüntü ve mesajlar içerebilir, ayrıca kullanıcılar resim, video ve yorumlara erişebilecek.

Google Local sonuçları o kadar çok hakimdir ki, başkalarını bulmak için uzun bir yol aşağı kaydırmanız gerekir. Müşteriler doğrudan haritalarda arama yaparsa, Yerel listeler daha da baskındır.

Bir Google+ Bölgesel sayfası oluştururken aşağıdakileri yaptığınızdan emin olun:

  • Anahtar kelimeler referans vererek işletme hakkındaki bilgi kopyasını optimize edin

Sayfanın başlığı, marka adını, hedeflenen anahtar kelimeyi ve yeri içermelidir. Bu, hem kullanıcılar hem de arama motorları için optimizasyon yapmak amacıyla, sayfa veya meta açıklamasının doğal olmayan bir şekilde karşılaşmadan gerçekleştirilmesi mümkün olmalıdır.

  • Anahtar kelimelerinizi başlıkta belirtin
  • Girişinizi doğru kategoriyle ilişkilendirdiğinizden emin olun.
  • Şema işareti

Potansiyel müşterilere daha cazip bir teklif sunmak için zengin medya ekleyin.

  • Adresinizi, belirttiğiniz başka bir yerle tutarlı bir biçimde ekleyin.

NAP (isim, adres, telefon numarası) alıntıları bölgesel seo için önemli bir sıralama faktörüdür. İlgili ve yetkili web sitelerinden NAP alıntıları, tıpkı bağlantılar gibi, daha fazla değer sağlar.

Açıkça belirtmek gerekirse, NAP bilgilerinin, bir konumla ilgili bir iş olduğunuzu ve görünürlüğünüzü artıracağınızın önemli bir işareti olduğunu görürsünüz.

  • Müşterileri yorumları bırakmaya teşvik edin

Yorumlar tartışmasız en büyük yerel SEO sıralama faktörüdür ve genellikle organik SEO’daki bağlantılarla karşılaştırılır.