Centos Web Panel Kurulumu

CentOS Web Panel (CWP) bir açık kaynak kontrol panelidir. Web sunucusu ve e-posta sunucusu oluşturmak için kullanabileceğiniz bir yazılımdır. Linux işletim sistemi olan CentOS üzerinde çalışır. CWP, kullanıcıların web sunucusunu kolayca yönetmelerine ve yapılandırmalarına olanak tanır.

CWP, web sunucunuzu yönetmek için gerekli tüm araçları içerir. Örneğin, Apache ve PHP yapılandırması, MySQL veritabanı yönetimi, e-posta yapılandırması, FTP yönetimi, dosya yöneticisi ve sistem kaynaklarının izlenmesi gibi. Ayrıca, CWP, web sunucunuzu yönetmenizi kolaylaştırmak için birçok özellik sunar, örneğin, kullanıcı hesaplarının yönetimi, domain ve subdomain yönetimi, SSL sertifikası yönetimi ve daha birçok özellik.

Kurulum Nasıl Yapılır?

CentOS Web Panel (CWP) kurulumu, bir web sunucusu ve e-posta sunucusu oluşturmak için kullanabileceğiniz bir açık kaynak kontrol panelidir. Aşağıdaki adımları izleyerek CWP kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz:

SSH kullanarak CentOS 7 sunucunuza bağlanın ve kurulum için gerekli tüm güncellemeleri yükleyin:

yum update -y

CWP’yi kurmak için kurulum betiğini çalıştırın:

cd /usr/local/src
wget https://centos-webpanel.com/cwp-latest
sh cwp-latest

Kurulum sırasında, ekranın altındaki talimatları izleyin ve istenen bilgileri doğru bir şekilde girin.

Kurulum tamamlandıktan sonra, tarayıcınızda http://your-server-ip:2030 adresine gidin ve kullanıcı adı ve parolanız ile oturum açın.

Kurulum sonrası, sistemi ve CWP kurulumunu kontrol etmek için yapılandırma ayarlarını kontrol edin.

Not: Bu adımlar sadece yeni bir sistem üzerinde kurulumu kapsamaktadır. Eğer sisteminizde önceden web server yazılımları yüklü ise kurulum sırasında hata verebilecektir.

Şimdi Teklif Alın
Şimdi Teklif Alın

Projeniz ile ilgili veya web sitenizde takıldığınız alanlar ile ilgili şimdi teklif alın

WordPress ve WooCommerce Eklentilerim
Eklentilerim

WordPress ve WooCommerce İçin Hazırlamış olduğum Eklentiler

Şimdi Teklif Alın

Web tasarım, yazılım, mobil uygulama veya masa üstü program ihtiyaçlarınız için bana proje detaylarınızı gönderin. 24 saat içerisinde size detaylı teklif göndereyim.