Cloudflare ve Web Sitenizin Güvenliğine Faydaları

  • Anasayfa
  • Cloudflare ve Web Sitenizin Güvenliğine Faydaları

Cloudflare, bir web sitesinin herhangi bir internet bağlantısından siteyi nasıl yüklediğini ve hızlandırdığını optimize eden, güvenliği artıran ve güvenilirliği artıran bir web optimizasyon platformudur.

Cloudflare, yüksek düzeyde güvenlik, güvenilirlik ve performansı nedeniyle birçok web sitesi sahibi için paha biçilmez bir araç haline geldi. Web sitelerini siber saldırılara karşı korur, uzak konumlarda bile inanılmaz yüksek hızlar sağlar ve hareket halindeyken web sitenizi konumunuzdan bağımsız olarak kullanımınıza sunarak web sitenizi güvende tutmaya yardımcı olur.

Cloudflare’ın Tartışmalı Arka Planı ve Kullanıcıları Nasıl Etkilediği

Cloudflare, web performansı ve güvenlik hizmetleri sağlayan lider bir teknoloji şirketidir. Cloudflare, 2009 yılında Matthew Prince, Lee Holloway ve Michelle Zatlyn tarafından kuruldu.

Cloudflare’ın tartışmalı geçmişi, web sitesi güvenlik hizmetleri sağlamak amacıyla ilk kez bir şirket olarak kurulduğu 2009 yılındaki kuruluşuna kadar izlenebilir. Web sitelerini DDoS saldırılarından koruma vaadi, müşterinin sunucusundaki verileri şifreleyen ve CDN hizmeti ile web sitelerini hızlandıran teknolojilerinin yardımıyla yerine getirilmiş gibiydi.

Cloudflare, her zaman web performansı ve güvenlik hizmetleri sağlayan lider bir teknoloji şirketi olarak biliniyor. İnternette en çok kullanılan 5 içerik dağıtım ağından biridir, 2 milyondan fazla web sitesini siber saldırılardan korur ve müşteri tabanını korur.

Web Sitenizde Cloudflare Hesabı Nasıl Kurulur

Cloudflare, web sitenizi yönetmenize ve korumanıza yardımcı olan ücretsiz bir hizmettir. Cloudflare, barındırma sunucunuzdaki bant genişliği yükünü azaltarak siteniz ve ziyaretçi arasında aracı görevi görür. Bu, site içeriğinin önbelleğe alınmasıyla yapılır, böylece görüntüler ve diğer ortamlar için tekrarlanan istekler, genellikle yakınlardaki veri merkezlerinde bulunan Cloudflare sunucularından sunulabilir.

Bu, birisi Cloudflare aracılığıyla web sitenizi ziyaret ettiğinde, isteklerinin bir kısmının barındırma sunucunuza ulaşmadan önce Cloudflare sunucularından geçeceği anlamına gelir. Ayrıca, web sayfalarınızın üst kısmında bir adres çubuğu ve Cloudflare’nin web sitesine geri “powered by” bağlantısı göreceksiniz. Bu, birisinin Bulut aracılığıyla sayfalarınızdan herhangi birine ne zaman eriştiğini belirlemenize yardımcı olur.