Deep Webe Girmenin Zorlaşması

  • Anasayfa
  • Deep Webe Girmenin Zorlaşması

Deep Web kavramı adı altında tanımış olduğumuz bu internetin bilinmeyen yüzünü gelin yeniden neden girilmesine yasak konulduğunu tekrardan hatırlayalım

Deep Web Neden Yasaklandı

Deep web en karanlık olayların ve yasadışı ticaretlerin yapıldığı, yasal işlerin olmadığı bir platform olduğundan dolayı devletler tarafından halkın kolay ulaşabileceği bir platform olmaması için hiç kullanmadığımız tarayıcı üzerinden girişi yapılmaktadır. Peki girmek istersek girebilir miyiz sorusunu bir sonraki alt başlıkta neden girmemiz gerektiğini detaylı olarak anlatacağım. Öncelikle Deep Web girilmesi oldukça zor yer olduğundan yanlışlıkla girme gibi bir olasılığınız olmadığından içiniz rahat olmalı fakat eğer çocuklarınız bu konuda biraz meraklılarsa onları bu platformlardan uzak tutmak için bilgisayara belli yazılımlar yüklenmesi sonucunda onları da böle kötü platformlardan korumuş olursunuz. Deep Web deki ticaret devletlerin istemediği bir şekilde aktığı ve yapılan ticaretin vergilendirilme gibi bir olayı olmadığı hatta katil kiralaya bildiğiniz yerde neyin vergisi diye düşündüğümüz bu platform da gereğinden fazla gördüğünüz de midemizi kaldıra bilecek görsellerin bulunduğu çok fazla içeriğin olması halinde o platforma girmenin kolay olmasını beklememiz saçma olur.

Deep Web

Deep Web Psikolojimi Bozar Mı ?

Hayatınızda görmek istemediğiniz en iğrenç görsellerle yüz yüze gelebileceğiniz bir platform hayal edecek olursanız işte orası Deep Webdir. Sizin bile kaldıramayacağınız bu içerikleri çocuklarınızın görmesi sonucunda onlarında psikolojileri bozulacak ve çocuklarda erken yaşta belli sendromların görülmesi bizi şaşırtmayacaktır.

Deep Webden Korunabilir Miyiz ?

Deep Webden korunmanın öle belli bir yolu olmaması ile zaten herkesin de oraya girmesi o kadar basit olmadığından bilgisayar bilgisi ileri derece olan kişilerin girebildiği bir platformdur ki onlarda girerken hemen kendi bilgilerini ifşa edecekleri bir şekilde değil de kendi bilgilerini gizli tutarak oraya girişlerini sağlıyorlar.

Girmem Sonucunda Neler Olur ?

Eğer bilgisayar bilginiz orta derece ise girmenizi normalde tavsiye etmediğim gibi bilgisiz birinin oraya girme çabası başarısız olarak sonuçlanacaktır. Diyelim ki oraya girdiniz ve VPN gibi kimliğinizi gizlemek için programlarda kullanmadınız. Sonucunda Deep Web de çok normal insanların bulunmadığını tekrardan hatırlarsak sizin kendinizi gizlememeniz sonucunda sizi ip adresi üzerinden sizi bulmaları çok da zor olmayacaktır.