Dropbox Dosya İndirme Sayılarını Takip Etmenin Yolu

  • Anasayfa
  • Dropbox Dosya İndirme Sayılarını Takip Etmenin Yolu

Dropbox uzun zamandan beri kullanılan bir depolama servisi olmaktadır. Dropbox dosya indirme sayılarını takip etmenin yolu toplam da iki tane yöntem olmaktadır. Dropbox indirme sayısı takipleri, Google’nin kendine ait olan adres kısaltma servisi olmaktadır. İlk öncelikle yapılması gereken işlem, Dropbox hesaplarındaki dosyanın paylaşılması gerekmektedir.

Kolay bir kullanımına sahip olduğu için kullanıcı sayıları da oldukça artmaktadır. İlk öncelikle yapılması gereken yöntemlerden bir tanesi, Bilgisayarlarda yer alan Dropbox klasöründen istediğiniz bir dosyanın üzerine sağ bölüme tıklayarak ve ardından hemen sonra orada yazılan yani ‘Share Dropbox Link’ butonuna basmanız gereklidir. Butonu bastıktan hemen sonra karşınıza ilk çıkan dosyanın yada klasörün paylaşım linkleri bilgisayar panoların üstüne kopyalanmaktadır. Bu sayede yeni bir hafızaya yer alınmış olacaktır.

Bu olan tüm işlemlerden hemen sonra goo.gl servisine giriş yapılacaktır. Daha sonra karşınıza ilk çıkacak olan ekrandaki bol bölüme sağa tıklayarak yapıştır seçeneklerinden faydalanacaksınız. Bu işlemlerden sonra kopyalanan adres yapıştırıldıktan sonra karşınıza çıkan ‘Shorten URL’ butonuna bastıktan sonra işlemlere devam edebilirsiniz. Bu yöntemlerin avantajları linke tıklama adetlerini sunacağını bilmeniz gereklidir. Dosya sayılarını görebilmek için linkin paylaşımlarına tıklayarak dosyanın tıklanma sayıları karışınıza çıkacaktır.

 Dropbox Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Dosyaların önceki sürümlerine ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Silinen tüm dosyaları geri kurtarabilmek gibi pek çok avantajı ve özelliği olmaktadır.

İstediğiniz tüm dosyaları linkler üretebilirsiniz. Bu sayede link ile arkadaşlarınız ile paylaşma şansıda olmaktadır.

Kendi dosyalarınız ile ilgili bir başka bilgisayarlardan erişme şansını sağlamaktadır. Erişme yöntemleri için bekleme süresi ya da dolma süreleri olmamaktadır.

Dosyalarınızı her hangi bir klasöre attıktan hemen sonra otomatik yaparak internetteki hesabınız ile senkronize olmaktadır. Bunun yanında bilgisayarlarınızın arka planda tüm işlemler gerçekleşmektedir.