E-Posta Adresi Nasıl Açılır?

  • Anasayfa
  • E-Posta Adresi Nasıl Açılır?

Günümüzde pek çok internet kullanıcısı e-posta adresi açmak durumundadır. Bunun birçok sebebi vardır. Bunlardan bazıları; iş hayatında aktif olan kişiler şirketle ilgili haberler alıp göndermek için e-mail adresi kullanırlar. Bunun dışında herhangi bir sosyal medya hesabı açabilmeniz için her şeyden önce kullanılır durumda olan bir e-mail adresinizin olması gerekir. Çünkü sosyal medya hesabınızı açarken sistem e-mail adresinize otomatik olarak bir onay maili gönderecektir.

Siz ancak bu onay mailini açtığınız zaman sosyal medya hesaplarınızı kullanabilirsiniz. Eğer online alışverişleri çok seviyorsanız ve size göre mağaza mağaza gezip alışverişe gereksiz zaman harcamak saçma geliyorsa, bu durumda da online alışveriş sitelerinden alışveriş yapabilmeniz için bir e-mail adresi açmanız ve siteye bu şeklide kayıt olmanız gerekmektedir. Kullanıcıların tercihlerine göre değişmekle birlikte en çok kullanılan e-mail hesapları; Gmail ve Hotmail hesaplarıdır.

E-Posta

1.GMAIL HESABI OLUŞTURMA:

Google arama motoru üzerinden gmail hesap oluşturma yazınız ve çıkan ilk sayfaya tıklayınız. Çıkan sayfada gerekli bilgileri; ad, soyad, kullanıcı adı ve şifrenizi yazınız. Kullanıcı adınızı kendi tercihinize göre belirleyebilirsiniz. İsminiz ve soy isminizden oluşması daha profesyonel gözükecektir. Şifrenizi de en az 8 karakterden oluşacak şekilde hem harf hem sayılardan seçerseniz daha güvenilir bir şifreniz olacaktır. Sayfayı ileri tuşları ile devam ettirdiğinizde karşınıza çıkan sayfada gerekli bilgileri doldurduktan sonra sonraki adım tuşunu tuşlayınız. En son karşınıza çıkan ekranda da kabul ediyorum tuşunu işaretledikten sonra gmail hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

2.HOTMAIL HESABI OLUŞTURMA:

Yine arama motorlarına hotmail adres açma yazdıktan sonra karşınıza çıkan ilk siteye tıklayınız. Daha sonra ad, soyad, kullanıcı adı, şifreniz, yaşadığınız ülke, doğum tarihiniz, cep numaranız ve karşınıza çıkan karakterleri sisteme girdikten sonra hesap oluştur butonuna tıklayınız. Bu şekilde hotmail hesabını oluşturmuş olursunuz.