Ebaydan Alışveriş Yaptım Ne Zaman Gelir

  • Anasayfa
  • Ebaydan Alışveriş Yaptım Ne Zaman Gelir

E-bay internet üzerinden alışveriş yapılmasını sağlayan bir internet sitesidir. Bu site aynı zamanda birçok satıcı ve kullanıcıyı bir araya getirdiğinden ürün gamı sürekli değişmekte ve sürekli yeni satıcılarla yeni ürünler sunmaktadır. E-bay yurtdışı kaynaklı bir alışveriş sitesi olduğundan satıcılar farklı ülkelerde ve ya farklı şehirlerde olabilirler. Bu durum alışveriş sonrası teslimat süresini değiştirmekte ve alıcıların da en çok tereddüt yaşadıkları kısım teslimat kısmı olmaktadır. Ürünün satın alındıktan sonra belli bir süre içinde kargoya verilmesi ve kargo bilgilerinin sisteme girilmesi gerekir. Belirlenen bu süre içinde kargo bilgilerinizi girmeyen satıcı ürünü kargoya vermemiş sayılır ve satış iptal edilerek alıcının ödediği para kendisine geri aktarılır. Alışveriş için teslimat süresi ürünün geleceği ülke ve şehre bağlı olarak maksimum 1,5 ay olmaktadır. Fakat bu durum kargoların çıkış süresine göre çok daha kısa da olabilmektedir.

E-bay’dan Alışveriş Yapmak Güvenli Midir?

E-bay kullanıcılara güvenli alışveriş seçeneği sunmak için tüm satıcıların yorum ve puanlandırma kısmını alıcıların ve siteye giren herkesin görebileceği şekilde açmıştır. Bu şekilde almak istediğimiz ürün ya da satıcıya ait olumsuz durumları ve yorumları görebilir, güvenli bulmadığımız durumlarda başka ürünlere ya da satıcılara yönelebiliriz. E-bay satıcıları sürekli kendi içinde değerlendirir ve belli bir oy oranının üzerinde kötü oy alan satıcılar için sistem blokesi koyar ve o satıcının hiçbir ürünü için satışa izin vermez. Bu durum da alıcılar için güven unsuru oluşturur.

E-bay’dan Hangi Ürünler Satın Alınabilir?

E-Bay’ de elektronikten ev eşyasına, kozmetikten giyime, takıdan evcil hayvan ürünlerine bir çok seçenek bulunur. Alacağınız ürünün özelliklerini biliyorsanız e-bay’ den alışveriş yapmak zevkli ve kolay olurken ne alacağınızı tam olarak bilmiyorsanız o ürünü bulmanız çeşit fazlalığından dolayı çok zor olabilmektedir.

E-bay’de Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

E-bay en güvenilir ödeme yöntemi olan 3d security sistemi ile ödeme almaktadır. Bu durumda ödeme yaparken öncelikle kendi bankanız ödeme yapılacak kuruma onay vermekte daha sonra paranız aktarılmaktadır. Bu durum hem bilgi hırsızlığının önüne geçmekte hem de korsan siteleri ayıklamakta ve güvenliği sağlamaktadır.