En Doğru Web Sitesi Kodu Nedir

  • Anasayfa
  • En Doğru Web Sitesi Kodu Nedir

Teknolojik gelişimlerin yaşandığı internette artık web sitesi oluşturmak eskisi kadar kolay değildir. Bir web sitesi kurmak için çeşitli yazılım dillerinden faydalanmak gerekmektedir. Bu dilleri kullanırken çoğu kişi hangi kodlama dilini seçeceği konusunda karar vermekte güçlük çekmektedir. Son zamanlarda web masterlar tarafından sıklıkla sorulan en doğru web sitesi kodu nedir? Sorusuna tek bir cevap vermek mümkün değildir. Bir web sitesi tasarlanırken yapılacak işin niteliğine göre seçim yapılması gerekli hale gelmiştir.

Ancak yinede ülkemiz genelinde en çok kullanılan kodlama dilleri PHP ve Pyhton dilleri tercih edilmektedir. Buna rağmen Pyhton kodlama dilinde çok iyi bir altyapı yer almasına rağmen kullanım açısından zor olduğu için çoğu web master tam olarak hakim değildir. Ancak oldukça gelişmiş bir kodlama dili olduğundan büyük firmalar genellikle bu yazılım dilini tercih etmektedirler. Eskiye nazaran ASP kullanımının azalmasına büyük etkisi olduğu belirtilen Pyhton bir yazılım dilidir. Yazılım programlama amacında kullanılan bu dil web sitesi tasarlama aracı olarak da kullanılan bir dildir.

HTML Hakkında Bilinen Yanlışlar

HTML bilmeyen bir web master zaten diğer diller konusunda tam olarak uzman olamaz. Ancak HTML ile bir site kurmak isteyen kişilerinde bazı konularda yanlışları bulunmaktadır. HTML ile bir web sitesi tasarımı yapmak mümkündür. Ancak asıl plan kodlama ürünleri kullanılırken teknik altyapının oluşturulmasıdır. Bu yüzden bir web sitesi tasarımı yaparken bu konuda dikkatli olmanız gerekmektedir. Her programlama dili web sitelerinin teknik gelişimi açısından uygun değildir.

En İyi Web Sitesi Kodu Ne Olabilir?

Genel olarak yazı içerisinde belirtilen kodlamalar bu sıralamanın başını çekerken C#’da oldukça yüksek oranda kullanılan bir programlama dilidir. Ancak kullanımı oldukça zor olan bu dilde ülkemiz genelince çok bilgili web masterların bulunmadığını belirtmek gerekiyor. Ayrıca bir web sitesi oluştururken işin ne olacağına dikkat edilmesi gerektiğini söylemiştik. Bu yüzden iş hakkında alınan bilgilere göre C# tercih edilebilir. Daha çok gizlilik anlamında kurulan web sitelerinde C# kullanımının yaygın olduğu görülmektedir. Bu alanda tercih edilebilir olsalar da günümüzde en yaygın olarak PHP ve Pyhton kullanılmaktadır.