Eskişehir Laçin Kamp Alanı

  • Anasayfa
  • Eskişehir Laçin Kamp Alanı

Merhaba arkadaşlar, daha önce Eskişehir’de Laçin bölgesinde doğa yürüyüşü ile ilgili bir yazı hazırlamıştım. Gittiğim yürüyüşlerde gözüme kestirdiğim yerlere daha sonra kamp atmaya gidiyorum. Bu seferde Laçin Mesire yerinde kamp attım. Mesire yeri olmasına rağmen çok keşfedilmemiş bir yer. Ağustos ayının sonunda bizden başka kimse yoktu. Geceleri aşırı karanlık oluyor mutlaka yanınıza kafa lambası alınız. Ateş yakmak için çevrede bir sürü kuru ağaç mevcut, yanınıza alacağınız bir balta ile gece boyu yakmak için stok yapabilirsiniz.

Nasıl Giderim

Ulaşım kendi araçları ile gidecekler için Google maps üzerinden konumu aşağıda paylaşıyorum. Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler için Eskişehir otogarından ilçe terminalinin olduğu yerde bölgeye giden araçlar mevcut. Bildiğim kadarı ile saatleri çok değişken, telefonla bilgi almak yerine kampa çıkmadan bir gün önce otogara gidip direk köye giden şoförlerden bilgi almanızda fayda var.

Bölgede Neler Var

Her doğaya çıktığımda olduğu gibi köy kahvesinde bir muhabbete tutuştuk. Kahvedekilere sorduğum sorunların başında bölgede vahşi hayvan var mı? oldu. Evet bölgede ayı ve kurt varmış zaten daha önceki yürüyüşlerde de bölgede kar üzerine ayı izlerine rastlamıştım. Ama kamp bölgesinde veya köyde hiç görülmemiş. Daha yukarı kısımlarda yaşıyorlar siz yine de ateşinizi canlı tutun.

Mesire yerinde iki çeşme var. Ağaç içerisinde gelen su direk saf maden suyu çok hoş bir tadı olmasa tatmanızda fayda Laçin maden sularının kaynağından gelen sudur. Birde normal temiz içmek içinde kullanabileceğiniz çeşme mevcut. Ayrıca kamp yerinin sağında bir dere akıyor gece boyunca size su sesi eşlik edecek.

Alışveriş

Mesire yerine gelmeden önce Laçin köyünden geçeceksiniz köyde iki adet market mevcut yiyecek ve içecek olarak istediğinizi bulabilirsiniz. Köy kahvesinde de bir çay içmenizi tavsiye ediyorum. Bölgede çektiğim kahvaltı videosunu aşağıda bulabilirsiniz