Freelance Seo Çalışması Yapılır Mı?

  • Anasayfa
  • Freelance Seo Çalışması Yapılır Mı?

Freelance SEO uyumlu makale, internet sitesi sahiplerinin en çok sahip olmak istedikleri şeylerin başında gelmektedir. Çünkü bu sayede, arama motorlarında yapılan aramalarda ilk çıkan sayfa olmak mümkün olmaktadır. Bu nedenle de, internet kullanıcılarının arama yapabileceği anahtar kelimeleri bulmak ve buna uygun olarak SEO uyumlu olarak makaleler yazabilmek çok revaç gören bir iş dalı haline gelmiştir.

Freelance Çalışmak Ne Demektir?

Freelance çalışmak, Türkçemizde serbest meslek olarak bilinen tabir olarak kullanılsa da tam aynı mantığı gütmemektedir. Çünkü freelance çalışmak daha çok serbest zamanlı olarak çalışmak anlamına gelmektedir. Yani, belli bir mesai ya da sabit bir iş yerine bağlı olmaksızın, gönlünce yapılan işler için kullanılmaktadır.

Ülkemizde, son yıllarda makale yazarak para kazanmak özellikle de yeni kurulan internet siteleri için SEO uyumlu makaleler yazmak oldukça sık yapılan işler arasına girmiştir. Bu işi kurumsal olarak yapan bazı şirketler olabildiği gibi, freelance mantığı ile çalışan yazarlar da bolca bulunmaktadır.

Freelance Seo

Freelance SEO Yazarlığı Yapacaklar İçin Tavsiyeler

Freelance olarak SEO yazarlığı rahatlıkla yapılabilecek bir iştir. Hem boş vakitleri değerlendirmek hem de bu esnada para kazanmak için önemli bir iş dalıdır. Bunun için en birinci gerek şart, yazmak isteyen kişinin sabırlı olması ve kaleminin güçlü olmasıdır. Aksi halde erken sürede havlu atmak olasıdır.

Diğer bir husus, SEO yazarı olmak isteyen kişi dilbilgisi ve imla kurallarını iyi bir şekilde bilmelidir. Bununla birlikte akıcı bir dille yazmayı ve yazılarında anlam bütünlüğünü korumayı becermelidir ki, müşteri portföyünü geliştirebilsin. Son olarak ifade edilebilecek bir diğer husus da müşteri portföyünü oluşturmanın nasıl olacağıdır. Bunun için öncelikle tanıdık firmalar vasıtasıyla başlamak, daha sonra makale yazımı talep edilen forum sitelerine üye olarak oralardan müşteri kazanmaya çalışmak doğru bir yöntem olacaktır.