Google Adwords Satış Ortaklığı

  • Anasayfa
  • Google Adwords Satış Ortaklığı

Google Adwords satış ortaklığı, internetten para kazanmanın en bilindik ve en güvenilir, en azından en yaygın yollarından birisidir.

Google Adwords Nedir?

Google Adwords, sitenizi üst sıralara çıkarmak için reklam vermenize yarayan bir sistemdir. Yani kendinizi en üst sıralara çıkarmanıza olanak sağlar. Kendi sitenizi reklam olarak verirsiniz. Google Adsense ile de bu yoldan para kazanabilirsiniz.

Google Adwords

Google Adsense Nedir?

Google Adsense; Google’ın sunduğu bir tür reklamcılık hizmetidir. Bir diğer deyişle sitenizi, kanalınızı Google’a reklam vermesi için açıyorsunuz. Reklamlar sayesinde gelir sağlayabiliyorsunuz.

Google Adsense satış ortaklığı ile Google iş birliği içinde freelance olarak evinizden çalışarak para kazanabilmek mümkün. Gelirinizi kendiniz şekillendirebilirsiniz, mevcut işinizin yanı sıra bir ek gelir olarak kullanabilir, hatta yeni işiniz haline getirebilirsiniz.

Google Adsense’ten Nasıl Yararlanılır?

Bütün bunlar için yapmanız gereken en önemli adım tabi ki de reklamlarınızı kullanıcıya ulaştırabilmektir. Eğer reklamlar kullanıcıya ulaşırsa hem reklam sahibi kazanır hem de siz kazanırsınız. Reklamların doğru kullanıcıya ulaşabilmesi için de işin içine anahtar kelimeler giriyor, diğer bir deyişle SEO

SEO Nedir?

SEO’nun tam olarak çevirisi Arama Motoru Optimizasyonudur. Doğru kullanıcıya, doğru anahtar kelimeler ile ulaşırsınız. Eğer anahtar kelime havuzunuzu başarılı bir şekilde oluşturduysanız, kullanıcı arama yaptığında sitenizi, yani reklamlarınızı üst sıralarda bulabilecektir.

Google Adwords’ten Nasıl Para Kazanırım?

Google Adwords her ne kadar sitenizi üst sıralara çıkarmak için bir araç gibi de gözükse de buna yapacağınız yatırım size bir mağaza açarak yapacağınız yatırımdan daha çok gelir getirebilir!

Google Adwords ve SEO sayesinde sitenizi, sitenizde pazarladığınız ürünü veya reklamlarınızı gerçekten sizi arayan kullanıcıya, müşteriye ulaştırabilirsiniz. Sitenize giren kullanıcı Google Adsense ile sitenize koyduğunuz reklamlara tıklar ve siz de gelir elde edersiniz. Sonuç olarak, eğer bir siteniz, blogunuz, kanalınız varsa, Google ile işbirliği içinde büyütüp; gelir elde etmeniz mümkün!