Google Erişim Sorunları ve Çözüm

  • Anasayfa
  • Google Erişim Sorunları ve Çözüm

Türkiye’de web master olmak zor arkadaşlar. Ama neden ne kaynak sıkıntısı nede başka bişi, YASAKLAR hafta başından beri tartışılan bu konu aslında 2-3 haftalık bir hadise insanlar yeni yeni fark ediyorlar. Google’nin herhangi bir hizmetini kullanan web siteleri yavaşladı ve hatta Windows sunucularda çok daha farklı hatalar almamıza sebep oldu. Windows veya Linux kullanalım sonuç olarak bizlerin sitelerin yayınları aksadı. İnsan kendi yapmış olduğu bir çalışmadaki sorunu giderememe hissi gerçekten hiç hoş değil.

Normal bir internet kullanıcısı Google’yi sadece arama özelliği ile bilse de web masterlar için öğle değil. Normal ziyaretçinin gördüğü arama sonuçlarından üst sıralarda çıkmak için atmadığımız takla kalmazken bu taklaları atarken google’nin web master tools uygulamasını kullanmaktayız. Sitelerimize kim, nerden hangi kelime ile gelmiş gibi istatistik bilgileri öğrenmek için analytics uygulaması v.s.

Hepimiz bilmekteyiz ki youtube yasaklı ve giremiyoruz.  Geçtiğimiz günlerde de Google Youtube’yi almıştı ve google bazı servislerini yotube’nin ıpsi üzerinden yayınlamaya başladı. Bu sıkıntı bundan kaynaklanmakta. Çözüm ise sitelerinizde bir süre Google servislerinin kodlarını kullanmayın. Elbette ki Google bu duruma çözüm bulacaktır.

Sonuç olarak Google’ye yasal olarak bir yasak yok ama. Maliye bakanlığı tarafından kesilen 30 milyon dolarlık vergi borcunu ödemezse yasak kapıda.

YENİ GÜNCELLEME : Google’nin erişilemeyen servislerinden Translate, Analytics ve Maps şuan online.