Gopro HD Hero3+ Black Edition Lens Değişimi

  • Anasayfa
  • Gopro HD Hero3+ Black Edition Lens Değişimi

Tatilinizin ilk günü Gopro’nun lensinin kırıldığını düşün, kötü bir başlangıç olmuştu. Sağlam bir cihaz gibi görünse de kabı olmayınca, 20 cm yükseklikten düştüğünde lensi kırılabiliyormuş. Lens kırılır kırılmaz hemen çözüm aramaya başladım, İstanbul ve Ankara da ki yetkili servisleri aradım İstanbul da ki yetkili servis sadece kendi ürünlerinin tamirini yapıyormuş, Ankara da ki ise 500,00 TL bir fiyat çıkardı. Makineyi Amerika dan getirdiğim için iş yine başa düştü.

gopro-hd-hero-3-plus-lens-degisimi

Kırılan lensin nasıl değiştirileceği ve lensi nereden bulabilirim diye yurtdışındaki sitelerde bir araştırma yaptım ve lensi ebay.com buldum.(ürün burada) Ürün fiyatı 62,03$ (139,00 TL) ve orijinal bir ürün, şuan görüntü kalitesinin ilk aldığımdan farklı yok. Bununla birlikte birde lensi çıkarma videosu buldum ve siparişi verdim. 1.5 ayda parça elime geldi. Lensi sökmek için bir torna vida ve ayarlanabilir pensenin olması yeterli. Sökme takma videosunu aşağıdaki videoda görebilirsin.

Kullanılacak Aletler

Dikkat etmen gereken bir nokta var yeni lensi takarken iyi ayarlamalısın. Belli bir ölçüde sıkmadığınızda görüntü kötü görünüyor, ayna ile lens arasındaki boşluk tam ayarında olmalı. Bunun için cihazı akıllı telefonuna bağlayıp ekranda görüntüyü kontrol ederek doğru ayarı bulabilirsiniz.

İşlem bu kadar ortalama 10 dakikada lensini değiştirmiş oluyorsun servislerin kaprisini çekip 500,00 TL bayılmaya gerek yok. Zaten 500 servise vereceğime yenisini alırdım kafam rahat olurdu. Takıldığınız bir yer olursa yorum alanını kullanabilirsin.