Günümüz Çocuklarının En Sık Oynadığı Oyunlar

  • Anasayfa
  • Günümüz Çocuklarının En Sık Oynadığı Oyunlar

Çocuklarımız oynadığı güzel, bilgilendirici ve bir şeyleri daha kolay öğrenmelerine yarayan birçok güzel oyun vardır. Fakat bulunduğumuz zaman içerisindeki bilgisayar oyunlarının bazıları çocuklarımızı ciddi anlamda etkilemektedirler. Örneğin; Çocuğunuzu sabah erken saatlerde okula gönderirken o çocuk bu bağımlısı olduğu bilgisayar oyununa kafanı takmış bir şekilde gitmektedir okuluna.

Okulda geçirdiği zamanın bir an evvel bitmesini dört gözle bekler ve okul bittiğinde çocuk verilen ödevlerinden, yapması gereken derslerden önce bilgisayarın başına oturup o oyuna odaklanır.

Bilinçli bir aile değil ise çocuğun ailesi, çocuk başını o bilgisayardan kaldıramaz hale gelir ve bunun bir üst durumu ise o çocuğun oyunda ilerleme kaydetmesi için maddi anlamda çabalar sarf etmeye evden, cepten para çalmaya başlar. Bunun engellenmesi için bireylerin, ebeveynlerin bilgilendirmesi gerekmektedir.

Oyunlar

Eskiden Çocukların Oynadığı Oyunlar

Evet geldik eskiden oynanan oyunlara, çocuklarımız eskiden dışarıya çıkıp temiz hava içinde çok güzel fiziksel faaliyetler gösterecek oyunlar oynarlardı. Evet, tabi bazı çocuklar hala bu tür oyunları oynamaya devam etmektedir ama bunun esas nedeni evlerinde veya çevrelerinde bilgisayar atari gibi cihazların bulunmamasıdır, yani genelde köy de yaşamakta olan çocuklar bu tür oyunları çok oynamaktadırlar, hani söylerler ya ”Köylü milletin efendisidir” diye işte bu laf konumuzla gerçekten alakalıdır.

Peki, Bu Durum Nasıl Aileler Tarafından Kontrol Altına Alınabilir?

Bu durum sandığınız kadar büyük bir durum değildir elbet tabir ki önlenemez ise durum değişir ve başka bir hal alır, bu durumu kökünden kazımak için çocuklarımızla birebir zaman geçirip onlarla eğlenceli faaliyetler yapmalıyız.

Mesela onları parka, lunaparka, alışveriş merkezlerine çıkarıp temiz hava almasını ve bilgisayardan uzak durmasını sağlayabiliriz. Evet, artık hepimiz günümüz çocuklarının en sık oynadığı oyun hangisidir sokakta oynanan oyun ile bilgisayar oyunu arasındaki farklar nelerdir sorusunun yanıtını öğrenmiş olduk.