Hesapları Dondursak Tekrar Aktif Yapabilir Miyiz?

  • Anasayfa
  • Hesapları Dondursak Tekrar Aktif Yapabilir Miyiz?

Hesap Açma İşlemi

Sosyal medyaya üye olmak için bizim de öncelikle bir hesap açmamız gerekir. Telefon numarası gibi kendimize ait iletişim araçları ve şifrelerimiz ile kolaylıkla sisteme giriş yapabiliriz. Kendimize ait bilgilerimizi, fotoğraflarımızı oraya girerek insanların bizi görmesi veya takip etmelerini sağlayabiliriz.

Bunları yaparken gizliliğe önem vermek gerekir çünkü telefon numaramız veya başka iletişim araçlarımızın profilimizde herkese açık olarak görülmesi çeşitli sorunlar ortaya çıkarabilir. Sosyal medyayı doğru bir şekilde kullanarak kendimizi geliştirebilir, yeni çevre ve insanlarla tanışabiliriz.

Tabi ki güven konusu insandan insana değişebilir ve insanların sosyal medyadaki halleriyle gerçek hayattaki hallerinin değişebileceğini göz önünde tutmak lazım. Bilinçli bir şekilde kullandığımız takdirde çok faydalı bir durum olduğunu düşündüğüm sosyal medyada hesap açarken gizlilik ve doğru bilgi anlayışına dikkat etmek gerekir.

Sosyal Medya Hesabı Silme veya Dondurma

            Sosyal medya hesaplarımızı tamamen silmek isteyebiliriz veya ara vermek için dondurabiliriz. Peki, hesapları dondursak tekrar aktif yapabilir miyiz? Cevabını da vermiş olduk ilk cümlede zaten. Evet, tekrar aktif yapabiliriz. O günün şartları belki sosyal medya kullanmanıza engel bir durum oluşturuyor ve siz hesabı tamamen silmek istemiyorsanız dondurabilir, istediğiniz zaman da aktif yapabilirsiniz.

Bu durum diğer işleme göre daha mantıklı ve daha kullanışlı diye düşünüyorum çünkü mesela hesabınızı tamamen sildiniz, aradan zaman geçti ve yeniden açmak istediniz bunun için bütün işlemleri tekrar yapmanız gerekir. Bu sizin için hem zaman kaybı hem de sıkıcı bir durumu ortaya çıkarır.

Ama dondurulan hesaplarda, istediğiniz zaman aynı kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak, yeniden kaldığınız yerden devam edebilir ve hiçbir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Bütün bilgileriniz, paylaştığınız fotoğraf ve videolarınız hepsi eksiksiz bir şekilde hesabınızda kalacak yeniden yükleme ile uğraşmamış olacaksınız. Tabir ben bir daha hiç kullanmayacağım diyorsanız tamamen silmek doğru olabilir.