Hosting Hizmeti Nedir?

Web sitelerinin internet üzerinde yayınlanmasını sağlayan, Web sitelerine ait dosyaları bünyesinde barındıran ücretli veya ücretsiz sunucu servislerine verilen isimdir.

 Hosting Hizmeti nedir?

Tasarımı bitmiş ve yayınlanmaya hazır hale gelmiş web sitelerini internet ortamında tüm dünyanın kullanımına açmak için Hosting hizmetine ihtiyaç duyulur. Hosting Firmaları Web sitelerinin ihtiyaç duyduğu İnternet hızı, Dosya saklama kapasitesi, alan, Aylık transfer limiti, güvenlik, yedekleme ve benzeri kriterlerine göre Hosting hizmeti verirler.

 Hosting Hizmetini kimler sağlar?

Arama motorları yardımı ile birçok Ücretli veya ücretsiz hosting hizmeti veren firmaya ulaşmak mümkündür. Hosting hizmetini sunan firmalar seçilirken güvenlik ve aylık veri transfer miktarı ile dosya saklama kapasitesi en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında gelmektedir. Hosting Hizmetlerini kimler sağlar dediğimizde alabileceğimiz en doğru yanıt yazının devamında kriterleri belirtilen ve işinde profesyonel olan kurumsal firmalar olmalıdır.

 Hosting seçimi yapılırken hangi Kriterlere dikkat edilmelidir.

Web yazılım dillerinin her geçen gün daha da geliştirilmesi ve yeni özelliklerin arttırılması ile Hosting firmaları da güvenlik önlemlerini gelişen dillerin güvenlik açıklarına göre arttırmaktadırlar. Hosting ve Sunucu seçimi yapılırken özellikle en çok tercih edilen PHP, ASP, ASP.NET gibi web dillerinin son güncellemelerini sorunsuz olarak çalıştırabilecek istenmeyen Hacker saldırılarına karşı zırh gibi sağlam ve güvenli olan ve oluşabilecek çeşitli sorunlara karşı müşterilerine hemen profesyonelce cevap verebilecek Hosting firmaları seçilmelidir.

Hosting hizmeti seçiminde dikkat edilecek en önemli unsurun başında gelen, güncellik ve güvenlik konusunun ardından önemli bir diğer kriter de Aylık veri transfer miktarıdır. Yayınlanması düşünülen Web sitesi oldukça geniş bir kitleye hitap edecek ve site izlenim miktarı her geçen gün artabilecek kapasitede ise aylık veri transfer hızı yüksek olan hazır hosting paketleri seçilmelidir.