İndirimli Ürün Almanın Sırları

  • Anasayfa
  • İndirimli Ürün Almanın Sırları

Teknoloji, sanayi, üretim ve diğer alanlarda gerçekleştirilen inovasyonlar ve gelir seviyesinin yükselmesi ile  alışveriş insan hayatının vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Günümüzde artan mağaza, market sayısı, alışveriş merkezlerine ve alışveriş sitelerine ulaşımın kolaylaşması ve tek tıkla yapılabilen alışverişler beraberinde bir çılgınlığı da getirdi. Hayatın vazgeçilmez bir parçasını oluşturan alışverişten zarar görmemek için ise şüphesiz kaliteli ve indirimli, daha az riskli alışverişler yapılmalı.

ALIŞVERİŞTE KALİTE

Hangi alanda olduğu önem arz etmeksizin tüm alışverişlerde alınan ürünün kalitesine dikkat edilmesi gereklidir. Ucuz etin yahnisi yavan olacağı gibi, ucuz olduğuna inanılarak yapılan alışveriş kalitesiz ürünleri içerdiği takdirde aynı alışverişin tekrarlanması gerekecek, belki tamirat, onarım gerekecek ve alışveriş faydalı olmayacaktır. indirim ararken kaliteden taviz vermemek önemlidir. Kalitesiz her ürün kısa vadede tasarruf etmenizi sağlasa da uzun vadede cebiniz için zararlı olacaktır,

İndirimli Ürün Almanın Sırları

SATICI

Alışveriş yapılırken en önemlisi unsurlardan biri de doğru ve güvenilir satıcıdır. Her zaman sattığı ürünün arkasında duran, ayıplı ürünlerde iade, onarım ve değişim imkanı sağlayan ve alıcıyı mağdur etmeyen satıcılarla alışveriş yapmak her zaman karlıdır. İnternet üzerinde yapılan alışverişlerde de güvenilir siteler tercih edilmeli, alışveriş öncesinde site ile ilgili görüş ve eleştiriler araştırılmalı, sitenin iade ve değişim koşulları incelenmelidir. Böylece ürünlerin beklentiyi karşılayacak nitelikte olmaması halinde mağduriyet yaşanmayacaktır.

İNTERNET ALIŞVERİŞİ

Birçok marka ve mağaza internet üzerinden ürünlerini daha indirimli fiyatlarla pazarlamaktadır. Online alışveriş sitelerinin bu denli artması ve aralarında rekabet bulunan firmaların ardı ardına indirime gitmesi kaçırılmayacak fırsattır. Ancak yine satıcının güvenilirliğinden emin olunmalıdır.

YURT DIŞI ALIŞVERİŞİ

Son zamanlarda sıkça başvurulur hale gelen hale gelen alışveriş yöntemlerinden birisi de beğenilen ürünlerin yurt dışından ve özellikle Çin gibi Uzak Doğu ülkelerinden çok daha ucuza getirtilmesidir. Burada da yine dikkat edilmesi gereken unsur satıcının güvenilirliği, ürün hakkında yapılan yorumlar ve sevkiyat ücretidir. Dikkatsizce yapılan bir alışveriş, üç liralık alışveriş için 43 liralık kargo ücretine mal olabilir. Bu tarz alışverişlerde iade işlemi uzun ve masraflı olmaktadır. Bu nedenle alışverişin her aşamasında dikkatli olunmalıdır.

İKİNCİ EL ALIŞVERİŞ

Halihazırda mevcut birçok uygulama ile binlerce satıcı evlerinde kullanmadıkları eşyalarını satışa çıkarıp yine binlerce alıcıya ulaştırmaktadır. Yine ürün incelenerek alınmak ve her aşamada dikkatli olmak kaydıyla bu şekilde de ikinci el indirimli ürünlere ulaşılabilir.

SEZON SONU

Önemli olan bir diğer nokta ise aceleci olmamaktır. Mevsim geçişleri ve sezon sonlarında ürünler her zaman indirimli satılmaktadır. Aciliyeti bulunmayan ürünler için bu indirim dönemleri beklenebilir ve böylece hesaplı alışveriş yapılabilir.

MARKA

Markalı ürünlerin her zaman kaliteli, ötekilerin ise kalitesiz olacağı yanılgısından uzak durulmalıdır. Tanınmış markalar kadar kaliteli ürünlere sahip diğer hesaplı markalar da mevcuttur.