Instagram Hesabını Şikayet Etme Yöntemleri

  • Anasayfa
  • Instagram Hesabını Şikayet Etme Yöntemleri

Akıllı telefon kullanan her yaştan kullanıcının telefonunda bulunan instagram uygulaması çoğu zaman oldukça eğlenceli ve arkadaşlarınıza ulaşmak için kolay ve zevkli bir iletişim aracı olsa da, bazı durumlarda kullanıcıların canını sıkabilmektedir. Instagram üzerinde canınızı sıkan bir ya da daha fazla hesapla karşı karşıyaysanız yapmanız gereken oldukça basit bir kaç yöntemden bahsedebiliriz.

Her şeyden önce şunun kullanıcılar tarafından bilinmesi gereken önemli bir nokta vardır ki; o da instagram uygulamasının kuralları gereği her istediğiniz kullanıcıyı engelleyemezsiniz. Aynı şey sizin hesabınız için başka kullanıcılar tarafından yapılması hiç hoş olmazdı öyle değil mi?

Instagram Hesabı

Instagram Hesabı Şikayet Edebilme Durumları:

Sırf sizden daha çok takipçisi var diye ya da sevmediğiniz bir insan olduğu için her hangi bir instagram hesabını şikayet etmeniz hem etik olmayacaktır, hem de instagram yöneticileri tarafından şikayet mesajınız görünmeyecek ve dikkate alınmayacaktır. Ancak belli başlı durumlar var ki, bu durumlar karşısında site yöneticileri oldukça hızlı ve sert davranışlar sergileyerek, şikayetlerinizi dikkate almakta ve en hızlı yöntemle hesabı kapatma yoluna gitmektedirler.

Şu durumlarda instagram hesabını şikayet edebilirsiniz; şikayet ettiğiniz hesap sizi özel mesaj yolu ile taciz ediyorsa, bahsedilen hesap toplum, hayvan ya da insanlar hakkında kötü paylaşımlar yapıyorsa, sizin profilinizde ya da sayfanızda kullandığınız görselleri sizin izniniz olmadan sayfasında kullanıyor ya da sizin hesabınızı kendisi gibi taklit ediyorsa bahse konu olan hesapları vakit kaybetmeden uygulama yöneticilerine şikayet edebilirsiniz.

Instagram Uygulaması Üzerinden Şikayet Etme:

Uygulama üzerinden şikayet edeceğiniz profili açınız. Daha sonrasında, Iphone kullanıcıları için ‘…’, Android kullanıcıları için ise yukarıdan aşağıya 3 nokta olan işarete tıklayınız. Burada çıkan yönlendirmelerden şikayet et butonunu tuşlayarak, kullanıcıyı kolaylıkla şikayet edebilirsiniz.

Internet Sitesi Üzerinden Şikayet Etme:

Sizi uygulama üzerinden taciz eden bir kullanıcıyı şikayet etmek için;

https://help.instagram.com/contact/584460464982589 adresi üzerinden gerekli adımları takip ederek şikayet etme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Fake bir kullanıcıyı şikayet etmek için;

https://help.instagram.com/contact/636276399721841 adresindeki adımları takip edebilirsiniz.

Toplum ahlakına uymayan kullanıcıları şikayet etmek için ;

https://help.instagram.com/contact/383679321740945 sayfasından yararlanabilirsiniz.