Instagram Takipçisi Nasıl Edinilir?

  • Anasayfa
  • Instagram Takipçisi Nasıl Edinilir?

Günümüzde sosyal medya dendiği zaman Instagram aklımıza ilk gelen internet portallarından biridir. İnsanların daha önceleri sadece fotoğraf paylaşarak içerik yaratabildiği bir portal iken şimdi logosunun da revizyona uğraması ile fotoğrafın yanında video, durum, boomerang ve fotoğraf serisi yapılabilen bir portala dönüşmüştür. Ve bu sosyal medya portalının en büyük öznelerinden birisi de içerik üreten bireylerin yanında o içeriği takip eden takipçilerdir.

Instagram Takipçisi Nasıl Elde Edilir?

Instagram hesabınızı ilk açtığınız zaman Instagram sizin mail hesabınıza göre takipçileri bulacaktır ve bunları takip etmenizi önerecektir. Bunun dışında da aşağıda sayabileceğimiz bazı ilkeler vardır.

Özgün İçerik

Instagram takipçilerinin büyük bir kısmı daima kendine özel ve sıradışı olan içerikleri ile ön plana çıkmışlardır. Bunu sizin de yapmanız diğer kullanıcılardan ayrılmanızı sağlayacak ve sizi ön plana çıkaracaktır.

Hashtag

Hashtag Instagram ve diğer sosyal medya platformlarının farkındalık sembolü haline gelmiştir. Bunu kullanmanız sizin aramalarda ön plana çıkmanızı sağlayacaktır. Örneğin kedinizin fotoğraflarını paylaşıp daha çok görünür olmak isterseniz fotoğrafınızın altına #kedi ve #cat yazarak Instagram arama kutucuğuna bu kelimeleri yazan insanların sizi kolayca bulmalarını ve takip etmelerini sağlayabilirsiniz.

İçeriğe Yer Bilgisi Eklemek

Instagram üzerinden bir içerik ürettiğiniz zaman o içeriğin nerede yapıldığına dair yer bilgisi eklemeyi unutmayın. Örneğin İstanbul’da çektiğiniz bir fotoğrafa ”İstanbul” yer bilgisini eklemek sizin İstanbul’la ilgili olan aramalarda görüneceğiniz anlamına gelmektedir.