Instagram’da Portde Modu Dönemi

  • Anasayfa
  • Instagram’da Portde Modu Dönemi

Instagram’a yeni bir özellik ekleneceğine dair haberler sosyal medya üzerinden haber konusu olmuştu. Fakat instagram tarafından bir süre bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Son zamanlarda görüntüleme özellikleri üzerinde çalışmalar yaparak ön plana çıkan ınstagram yeni eklediği özelliği kısa süre önce duyurarak instagram kullanıcılarını memnun etti. Deneme aşamalarını tamamladıkdan sonra ios ve android işletim sistemlerinde yeni özelliği olan portre modunu kullanıcılarına sundu.

Yeni Özelliği Kimler Kullanabilir?

Telefonunuzun kamerasında özellik olarak portre modu çekimi olmasa dahi instagram sayesinde bu özelliği kullanarak daha kaliteli fotoğraf çekimleri yapabilmeniz mümkün. Fakat bütün instagram kullanıcıları bu yeni özelliği kullanamamakta. Henüz onaylı olan instagram kullanıcıları ve belirli telefon modelleri tarafından kullanılabilen portre modu ilerleyen zamanlarda geliştirilerek bütün instagram kullanıcıları için uygun hale getirilecek.

Instagram'da Portde Modu

Portre Modu Ne İşe Yarar?

Bazen fotoğraf çekimleri sırasında arka planda görünmesini istemediğimiz veya daha fazla ön plana çıkarmak istediğimiz görüntüler olabilir. Telefonumuzun fotoğraf çekimleri sırasında portre özelliğinin olmaması keyifli fotoğraf karelerini kaçırmanıza neden olmaktadır. Instagrama eklenen portre modu özelliği sayesinde sizde istediğiniz görüntülerde netleştirme ve bulanıklaştırma yaparak daha güzel fotoğraflar elde edebilirsiniz.

Işık ayarlamaları sayesinde fotoğraflara efekt etkisi uygulayarak fotoğraflarınız portre modu sayesinde daha canlı ve kaliteli fotoğraf çekimleri olarak görünmekte.

Nasıl Kullanılır?

Portre modu özelliğini kullanmak çok kolay. Telefonunuzda arka kamerayı veya ön kamerayı fotoğraf çekimlerinde kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken hikaye paylaşmak istediğiniz zaman kameranızı açın ve seçenekler içerisinden odaklama seçeneğine tıklayın. Otomatik algılama sayesinde netleştirme yaparak fotoğraf çekimlerinizi yapabilirsiniz.

Portre modunu ilk deneyen kullanıcılar tarafından gayet olumlu yorumlar yapılsa da sosyal medya üzerinden yapılan yorumlarda sadece hikayelerde kullanılabilir olmasından dolayı bazı kullanıcılar yeni özelliğin yeteri kadar geliştirilmediğini belirtti.