İnstagramda Takipçi Nasıl Arttırılır

  • Anasayfa
  • İnstagramda Takipçi Nasıl Arttırılır

Sosyal medya kullanıcılarının en önemsedikleri şeylerden biri takipçi sayılarıdır. En popüler sosyal ağlardan biri Instagram’da, takipçi kazanmak düşündüğünüz kadar da zor değil. Peki, Instagram’da takipçi sayısını arttırmanız için neler yapmanız gerekiyor? İşte takipçi sayınızı arttırabilmeniz için birkaç tavsiye.

1) Hashtag Kullanımı

Instagram, hashtag kullanımı açısından önemli yere sahip sosyal medya hesaplarından biri. Pek çok kullanıcı gereğinden fazla hashtag kullanarak daha fazla takipçiye sahip olabileceklerini düşünüyor. Instagram’da hashtag sınırı 30 ve pek çok kullanıcı bu sınırı zorluyor.

Fakat bunu yapmak Instagram kullanıcılarına, kalıcı takipçiler yerine geçici takipçiler kazandırıyor. Bu kadar fazla hashtag kullanılarak bir paylaşım ile sadece 10-15 takipçi kazanılabiliyor fakat bu takipçilerin çoğu bir süre sonra kullanıcıyı takip etmeyi bırakıyor.

Kalıcı Takipçiler Kazanabilmek İçin Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle Instagram’ın belirlediği hashtag sınırını zorlamayı bırakmalı ve paylaşımınız ile alakalı hastag kullanımına dikkat etmelisiniz. Örneğin bir manzara fotoğraftı paylaştığınızda, #view,#beautiful,#photo gibi en fazla 10 tane hashtag paylaşmanızı öneririz. Bunu yaparsanız yazdığınız içerikleri takip eden kullanıcılar sizi kesinlikle takip edeceklerdir. Bu içerikte fotoğraflar paylaşmaya devam ederseniz de takipçileriniz kalıcı olacaktır.

2) Hashtag ile Uyumlu Paylaşım

Az önce bahsettiğimiz gibi fotoğrafınızın altına koyduğunuz hashtag fotoğrafınızla mutlaka uyumlu olmalı. Her gün belirli bir içeriğe odaklı paylaşımlar yaparsanız, kısa zamanda, çok sayıda Instagram kullanıcısı tarafından takip edilirsiniz.

3) Düzenli Paylaşım

En önemli tavsiyemiz bu olabilir. İnsanlar sizi takip ettiklerinde, sizden belli aralıklar ile kendi ilgilendikleri içerikleri paylaşmanızı beklerler. Düzenli paylaşımlar yapmak için kendinize uygun zaman aralıkları seçin.

4) Etkileyici Filtre Kullanımı

Sıkıcı bir fotoğrafı, birkaç efekt ile çok canlı hale getirilebilirsiniz. Böylece daha çok beğeni alıp dikkatleri üzerinize çekerek takipçi kazanabilirsiniz.