İnternet Kapatma Dilekçesi

Hizmet sağlayıcınızdan memnun değilsiniz, değiştirmek istiyorsunuz, çocuğunuzun eğitimi için gerekli görmüyorsunuz, farklı bir hizmet sağlayıcısında çok daha uygun bir kampanyaya geçmek istiyorsunuz ve benzeri sebepler, çözüm basit: internet kapatma! Bir başka deyişle; hat aboneliğinizi iptal etme. Öncelikle aboneliğinizi iptal edeceğiniz hizmet sağlayıcınız ile irtibata geçmeli ve hizmet türü, sözleşme detayları, eğer hizmet sağlayıcınız aracılığı ile satın alınan bir modem mevcut ise ödeme planı gibi konular hakkında detaylı bilgi alarak aboneliğiniz teyit ettirmelisiniz. Daha sonra ise hukuksal çerçevede yapılması gerekenler, adım adım şu şekilde;

Ücret, Faturalandırma Gibi Hususlar

Abonelik iptali için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Fakat hizmet sağlayıcınıza herhangi bir taahhütte bulunmuşsanız taahhütlünüzün şartlarına uymakla yükümlüsünüz. Mevcut taahhüt sorgulamanızı, hizmet sağlayıcınızın müşteri hizmetlerinden yaptırabilirsiniz.

İnternet Kapatma Dilekçesi

İstenen Evraklar

Kimlik fotokopisi ve iptal dilekçesi. Eğer kurumsal bir firma adına başvuru yapıyorsanız iptal dilekçenize ek olarak; vergi kimlik levhası, yetkili kimlik fotokopisi ve imza sirküleri de istenilmekte. Bazı hizmet sağlayıcı firmalar iptal dilekçesi veya firma olarak önceden hazırlamış oldukları abonelik iptal formunu da talep edebilirler. Dilekçe ile eş değer olan bu formu tercih etmek sizin seçiminizdir.

Kapatma Dilekçesi Nasıl Olmalı?

Hizmet sağlayıcınızın müdürlüğüne hitaben açık bir şekilde hizmet numaranızı belirterek almış olduğunuz bireysel veya kurumsal hat hizmetin iptalini sebebiniz ile birlikte iptalini talep etmelisiniz. Dilekçenin sonunda ise ad-soyadı, adres, telefon ve varsa abone NO bilgileriniz yer almalıdır. Son olarak sağ üst köşeye tarih bilgisi eklemeyi unutmayın.

İptal Dilekçesi Örneği:

Tarih …./…./………

…… İletişim Hizmetleri Müdürlüğü’ne

 

Almakta olduğum …………………. numaralı telefon hattına ait bireysel/kurumsal …..hizmetimin ……………………… sebeplerden dolayı iptal edilmesini talep ederim.

 

Ad, Soyadı :

 

Telefon No / Abone No:

 

İmza