İnternetten Dergi Takip Edebilir Miyiz?

  • Anasayfa
  • İnternetten Dergi Takip Edebilir Miyiz?

İnternet, bize sınırsız kapıları aralayan, uçsuz bucaksız okyanus misali, bizim düşüncelerimizin kabul gördüğü ve o yönde arayışlarımıza cevap veren bir dünyadır.

İnternet Ortamında Neler Yapılabilir Ve İnternet Bağımlılık Yapar Mı?

İnternet bizim düşüncelerimizi, yapmak istediklerimizi, merak ettiklerimizi bize açıklamaya çalışan ve bizi yapmak istediklerimize biraz daha yaklaştıran, düşüncelerimizin filizlenmesini sağlayan düşüncelerimizin nedenlerini ve sonuçlarını bize sunan sanal bir platformdur.

Sanal ortamda günümüzde kitap okumak, gazete okumak, dergi takip etmek, ders notları bulmak, çeşitli oyunlar oynamak, TV izlemek, seyahat bileti almak, banka hizmetlerinden yararlanmak, flört etmek ve sosyal medya arkadaşları edinmek, yıllar önce birlikte olduğunuz arkadaşınızı bulmak ve daha aklımıza gelmeyen daha birçok faaliyeti gerçekleştirmemize izin verir. Burada önemli olan İnternet’i doğru ve yararlı olan işlerde kullanmamızdır. İnternette bütün gün oyun oynayarak vakit geçirmek ise oldukça kötü bir alışkanlıktır. Çünkü belirli bir vakitten sonra İnternet sizi içine çekiyor ve artık bağımlısı oluyorsunuz sizin için önemli olan sadece İnternet oluyor. Sözün özü sınırınızı bilmez iseniz sınırsız faydası olduğu gibi zararları da bir o kadar fazladır.

İnternet ortamında, belirli firmaların markalarını takip etmek veya indirim de olan bir üründen haberdar olmak ya da belirli firmaların iş ilanlarını takip etmek, beğendiniz ekonomi, magazin vb. dergileri takip etmek ve onlar hakkında detaylı bilgi edinmek mümkündür. Bütün bunları yaparken İnternet de çok fazla vaktiniz kaybolabilir ve günlük rutin yapmanız gereken iş veya işlemleriniz aksayabilir. Bu nedenle İnternet ortamında geçirdiğiniz zamanın farkında ve bilincinde olup bu yönde davranmak zaman tasarrufu anlamında önemlidir.

Kısaca özetlersek, internetten dergi takip edebilir miyiz? Sadece dergi değil istediğimiz her şeyi rahatlıkla gerçekleştirebiliriz ve sınırımızı bilmemiz hem boş yere zaman harcama hem de gündelik yaşamımızı etkilememesi ve asosyalleşmememiz anlamında önem taşımaktadır.