İnternet’ten İçerik Kaldırma

  • Anasayfa
  • İnternet’ten İçerik Kaldırma

İnternet kullanımı özellikle gençler arasında oldukça yaygındır. Sadece gençler ile sınırlandırılmıyor. Orta yaşlı genç nesilden farksız kesimi de unutmamak gerekiyor. Yediden yetmişe herkes tarafından profesyonelce kullanılıyor.

Kullanım Alanları

Sosyal medya dolayısıyla internet oldukça fazla kullanılıyor. Bunun nedeni sosyal medyanın bağımlılık yapıyor olması ve insanların sosyal medya kullanmaktan zevk alıyor oluşudur. Fotoğraf paylaşmak, fotoğraflara gelen beğeniler ve güzel, pozitif yorumlar insanları cezbediyor. Dolayısıyla da insanlar tarafından beğenilme arzusu artıyor ve güzel fotoğraf çekme ve beğenilme yarışı başlıyor.

İnternet sosyal medyadan ibaret değil tabi ki. Araştırmak, öğrenciler tarafından ödev yapmak için, dil geliştirmek için, eğlenme amaçlı oyun indirmek için, kitap okumak için, mesajlaşmak ve haberleşmek için, alışveriş yapmak için gibi yüzlerce neden dolayısıyla da internet kullanımı artıyor. İnternet, bu nedenler ile kullanıcının ihtiyacını gözetiyor ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda da geliştirilmeye çalışılıyor. Sonuç olarak da internet kullanımı artıyor ve hızla günlük hayatta büyük ölçüde bir yere sahip olmaya başlıyor.

İnternet'ten İçerik Kaldırma

Eksi Yönleri

İnternet üzerinden birçok uygulama indiriliyor. Bu uygulamalar üzerinden paylaşımlar yapılıyor, mesajlaşılıyor. İnternet ve internet üzerinden indirilen bu tarz uygulamalar her zaman güvenli olmuyor. Sizin takipçileriniz ya da diğer insanlar size kolaylıkla mesaj atabilir. Bu mesajlar zorba insanlar tarafından iğrenç içerikli de olabilir.

Sosyal medya üzerinden sizi rahatsız eden insanlar da açığa çıkabilir. Size küfür de edilebilir. Kötü ithamda da buluna bilinir. Sosyal medya üzerinden her şey olabilir. Bu olanlar ise her zaman hoşunuza gitmeyecektir. Bu zorbalıklara karşı direnmeniz gerekebilir. Moralinizi bozacaklardır. Kendinizi motive etmeyi bilin. Siz kendinizi herkesten çok daha iyi tanıyorsunuz. Her zorbalık yapana gücünüz yetmeyecektir. Dikkatli olmaya çalışın.

Sosyal medya üzerinden paylaştığınız fotoğraflar her zaman beğenilmeyebilir. Bunun üzerine insanlar zorbalıklarından, kabalıklarından ödün vermeyerek sizi aşağılamaya kalkışacaktır. Aldırış etmeyin.

Zorba insanlar her an her yerde karşınıza çıkabilir. Bu tarz insanlar ile en basit yönden engelleyerek başa çıkabilirsiniz. Engellediğiniz kullanıcılar size tekrardan ulaşamayacaklardır. Bu kullanıcıları da kullandığınız uygulamanın yöneticilerine şikâyet edebilirsiniz. Salmayabilirsiniz. Kendinizi korumak ve zorba insanlar ile başa çıkmak bu kadar kolay.

Maruz kaldığınız her zorbalığı büyütmenize ve büyük bir olay haline getirmenize gerek yok. Kendi sosyal hesabınız üzerinden zorbalık yapan kişinin hesabını spamlatabilir, kapattırabilirsiniz. Birçok alternatif söz konusu ve bu alternatiflerin kullanımı sizin elinizdedir. Dilediğinizce kullanabilirsiniz.

İnternet kullanımı her zaman faydalı olmayabiliyor. Yararları kadar zararları da söz konusudur. İnternet üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. Yaptığınız alışveriş sonucunda elinize beklediğinizin aksine bir ürün de gelebilir. Gönderici firma ya da insan bu ürünü kabul etmeyerek zorbalığını konuşturabilir. Sizi suçlayabilir. Ürünü kabul etmediğinizden hakaret edebilir. Zorba her yerde zorbadır. Mekân farklılık teşkil etmez.

Her türlü zorbalıkla karşılaşma imkânınız her ne kar fazla dahi olsa internet her zaman sizi korumayı amaçlar.

Professional Destek

Eğer internet aracılığı ile sizin izniniz olmadan resim, video veya adınızı geçtiği rahatsız edici bir içerik varsa bunların kaldırılması için destek alabilirsiniz. e-koruma.net müşterilerine arama motorlarından haber, fotoğraf, video kaldırma konularında hukuki yolları kullanarak içeriklerin kaldırılmasını sağlıyorlar.

18 yaşından küçükler için “ÜCRETSİZ İÇERİK KALDIRMA” #cocuklaricinekoruma

E-Koruma.net yaklaşık 2 yıldır, 18 yaşından küçük çocukların uygunsuz içeriklerin internetten kaldırılması taleplerini ücretsiz olarak işleme almıştır. Büyük mağduriyetlere yol açabilecek birçok içerik bu şekilde kaldırılmıştır. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi bu linkte görebilirsiniz.

Olumsuz İçerik Kaldırma İşlemleri Neden Önemlidir?

Olumsuz İçerik Kaldırma işlemleri yapılmadığı zaman birçok kişi, kuruluş ve markanın zarar gördüğü bilinmektedir. Özellikle bu tür içerikler zamanla itibarınızı zedeleyecek ve ileriki yaşamanızda sizlere karşı önyargılı olunmasına neden olacaktır. Bu yüzden uzun sürelerde oluşan bireysel ve kurumsal itibarınız zedelenecektir. Bu gibi durumlar ise kişi veya kuruluşların isimlerinin anılmamasına ve yapacağı işlerin azalmasına neden olmaktadır. Bu yüzden asılsız haber, kötü haber ve olumsuz içerik kaldırma işlemlerinin yapılması oldukça önemlidir.