İstanbul Darlık Baraj Gölü

  • Anasayfa
  • İstanbul Darlık Baraj Gölü

Merhaba arkadaşlar yakın zamanda kampa gittiğim İstanbul Şile’deki Darlık baraj göletti ile ilgili edindiğim deneyimleri bu yazıda yazacağım.

Öncelikle bölgeye giderken yüksek bir araba ile gitmenizde fayda var. Hatta ne kadar yüksek bir araba ile giderseniz o kadar güzel yerde kamp yapabilirsiniz. Mevsim olarak sonbahar başında gittim ama birkaç gün öncesinde yağan yağmur nedeni ile bazı yerdeki su birikintilerinden geçerken aracımız zorlandı bence bu bölgeye en iyi gitme zamanı ilkbahar sonu yaz başlangıcı.

Ulaşım

Aşağıdaki haritadan yola çıkarak kendinize bir rota çıkarta bilirsiniz. Benim kamp yaptığım konumun koordinatları 41.115161, 29.568221 olarak Google Maps, Yandex veya özel olarak kullandığınız gps cihazlarınıza girerek ulaşabilirsiniz. Verdiğim konum barajın ilk giriş kısmı diye biliriz bölgeye gelenler genelde bu alanda takılıyor. Yüksek bir araç ile geldiyseniz solda bir araç yolu göreceksiniz bu yolu takip ederek daha sessiz sakin bir kamp alanı bulabilirsiniz.

Yanınızda Neler Götürelim

Yaz mevsiminde bölgede odun bulmakta zorlanmazsınız, diğer mevsimler için ateş başlangıcı ve yakacak odun götürmeniz de fayda var. Gölette balık olduğu için avlanma dönemleri içerisinde bir olta alarak şansınızı deneyebilirsiniz. Hatta yol üzerinde Buyaka alışveriş merkezindeki Decathlon’a uğrayıp 30-50 ₺ aralığındaki oltalardan alabilirsiniz. Baraja yakında içerisinde geçeceğini köyde küçük bir market var burada da atıştırmalık bir şeyler alabilirsiniz.

Böle ilesorularınız olur ise yorum bırakabilir beni instagramdan @camyapragi hesabından takip edebilirsiniz.