İstanbulda Tasarım Kursu Hizmeti Sunan Kurs Şubeleri

  • Anasayfa
  • İstanbulda Tasarım Kursu Hizmeti Sunan Kurs Şubeleri

Ülkemizde artık her alanda mesleki kurslar verilmektedir. Devletimiz bu yönde ilgili bakanlıkların kontrolü altında bu çalışmaları dikkatli ve titiz bir biçimde yürütüp, milletimizin hizmetine sunmaktadır.

Vasıfsız İşçilikten Sıkılanlara İlaç Gibi

Bu hizmet, hem devlet hemde özel kuruluşlar aracılığı ile her birey tarafından alınabilir. Bir meslek sahibi olamamış, bir zanaat edinememiş vatandaşlarımız için, İSMEK adı altında devlet tarafından İstanbul’da kurulan bu kurum, insanların kendine yakın gördüğü iş kollarının kurslarını açmış ve onlara eğitim sağlamıştır.

İstanbul’da Tasarım Kursu Hizmeti Sunan Kurs Şubeleri

Tasarım kursları bunların en çok tercih edilen dalıdır. Tasarım, kendi içinde de alanlara ayrılır. 3 Boyutlu çizim tasarımları, tekstil sektöründeki ihtiyaç duyulan tasarımlar, el yapımı ürünler ile ilgili tasarımlar bunlara örnektir. İstanbul’da bu türlü kurslardan en çok tercih edileni, devlet tarafından halkın hizmetine sunulmuş olan İSMEK kurslarıdır ve her ilçemizin halk eğitim merkezleri binalarında kurs hizmetini vermektedirler. Bu kuruma başvurmak isteyen öğrenci adayları, internet üzerinden veya halk eğitim merkezleri aracılığıyla başvurabilirler. Eğitimlerin çoğu ücretsizdir. Hemen hemen halk eğitim merkezlerinin her binasında tasarım kursu hizmeti verilmektedir. Ayrıca ücretli olan diğer tasarım kursları ise, özel kuruluşlardır. Merkezi ilçelerde sıklıkla bulunurlar.

İstanbul’da Avrupa Yakası Bağcılar, Şirinevler, Beylikdüzü, Bahçelievler, Avcılar, Anadolu Yakasında ise Üsküdar, Kadıköy, başta olmak üzere kalabalık olarak gördüğümüz ilçelerde özel kuruluşlar çok sayıda mevcuttur. Ayrıca internet üzerinden bu kurslara rahatlıkla ulaşılabilir. Şubelerde isteğe göre hafta içi ve hafta sonu olmak üzere esnek saatlerde kurs hizmetleri sunulmaktadır. Vatandaşlarımız tarafından en çok tercih edilen kurs ise, her ilçenin halk eğitim merkezlerinde hizmet veren İSMEK’tir. Diğer kurslardan onu ayıran özellik, ücretsiz olması ve eğitim saatlerinin daha uzun olmasıdır. Bu sayede verimliliği daha fazladır.