Kolay Web Sitesi Kuran Sistemler

  • Anasayfa
  • Kolay Web Sitesi Kuran Sistemler

Eğer küçük çaplı bir şirket, sanatçı, blog yazarı ya da girişimci iseniz bir site ile daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. Öncede böyle bir siteye sahip olabilmek için kod yazılımcıları ile görüşüp, yüksek miktarlarda ücret ödeyip istediğiniz siteyi oluşturabiliyordunuz. Günümüzde ise birçok web site ya da program sayesinde ücretsiz olarak kolay bir şekilde site kurabilirsiniz. İstediğiniz tema ve şablonları kullanabileceğiniz, size ve talebinize en ok hitap eden tasarımları uygulayabileceğiniz birçok sistem mevcut. Üstelik ücret ödemenize de gerek yok. Sadece sağlayıcınızın adını da kullanarak ve web sitenizde reklamını yaparak ücretsiz bir siteye sahip olabilirsiniz.

EN POPÜLER VE KOLAY WEB SİTE YAPMA PROGRAMLARI

Günümüzde web sitesi kurmak için bir ok seçenek mevcut. Araştırma yaptığınızda karşınıza ücretli-ücretsiz, İngilizce Türkçe bir sürü seçenek çıkacaktır. Biz size bu farklı seçeneklerde olan programların en popülerlerini özellikleri ile birlikte açıklayarak derledik.

1-GOOGLE-BLOGGER

Birçok Google kullanıcısının farkına bile varmadığı Google’ın sunduğu birçok hizmetten biri Blogger. Bu hizmet size Google alt yapısı ile ücretsiz ve kolay bir şekilde kendi web sitenizi kurmanızı sağlıyor. Aynı zamanda Google arama motorunda öne çıkan web sitelerinde önceliği kendi sağlayıcılarına veriyor. Buda daha geniş kitlelere ulaşmanızı sağlıyor. Google diğer site programları ile oluşturanlara nazaran kendi hizmetlerine daha avantajlı davranıyor. Bu hizmetten yararlanmak için tek yapılması gereken bir Google hesabı açmak ve bloogger sekmesine tıklamak. Gerisinde site zaten sizi adım adım yönlendiriyor ve size uygun temaları ile özgün bir site oluşturmanıza yardım ediyor. Özellikle amacınız blog yazmak ise sizin için ideal olacaktır.

2-WİX

Türkiye’deki en popüler site yapma programıdır. Popüler olmasının en büyük sebeplerinden biri diğer uygulamalara nazaran Türkçe oluşudur. Ayrıca çok kolay adımları uygulayarak zengin temaları ile özgün bir site oluşturabilirsiniz. Sitenin ilk kurulduğu şekli yani web sağlayıcının reklamının bulunduğu hali ücretsizdir. Fakat istediğiniz zaman belli bir ücret ödeyerek bu web sağlayıcısından ayrılıp kendi alan adınızla bir siteye geçiş yapabilirsiniz.

3-WEBNODE

Webnode uluslararası bir servis sağlayıcısıdır. Türkiye’den erişimi var fakat tek olumsuz yanı türkçe değildir. Türkçe olmamasına rağmen çok kolay ve ok hızlı bir şkilde site oluşturulduğu için oldukça popüler ve tercih edilen bir servis sağlayıcısıdır. Webnode de Wix gibi ücretli seçenekleri mevcuttur. Siz tercih edene kadar tamamen ücretsizdir.

4-WORDPRESS

Bu zamana kadar belirttiğimiz servis sağlayıcıları genelde küçük şirketler ve firmaların tercih ettikleridir. Amacınız sadece blog yazmak ise Blogger gibi WordPress de sizin için ideal. Ücretsiz olduğu gibi oldukça kolay ve zengin tema içeriğine sahiptir. İstediğiniz zaman belli bir ücret karşılığında kendi alan adınızı da alabilirsiniz.