Kopya İçerik Seo’ya Nasıl Etki Eder?

  • Anasayfa
  • Kopya İçerik Seo’ya Nasıl Etki Eder?

İnternet içerik üreticileri çoğaldıkça içerik kopyalama da çoğaldı. İçerik kopyalama önlenemez hale geldi ve bunun önüne geçe bilmenin yolu olarak seo işleyiş sistemleri değiştirildi.

Seo işleyiş sistemlerini belirleyen yapılan çalışmanın kendisi değil çalışmanın yapılacağı alanın kendisi belirler. O alana uygun şekilde bir seo çalışması yapılmışsa çalışma verimli olacakken, seo adına, çalışmanın yapılacağı alan dikkate alınmadan yapılan hiçbir faaliyetin seo ya bir katkı sağlamayacaktır. Özellikle Google’nin kopya içerik konusunda ki politikalarını tamamen değişmesi ve kopya içeriğe sıfır tolerans tanıması seo çalışmalarında kopya içeriği geçersiz kılmış oldu.

Kopya İçerik Ne Kadar Zararlı

Google açısından bakacak olursak, kopya içerik bir internet sitesi için oldukça büyük kayıplara yol açacaktır. Kopya bir içeriği internet sitesinde yayınlamaktan sa anlamsız kelime dizilişlerinden kurulu tamamen anlamsız cümlelerden oluşmuş bir makale seo için çok daha yararlı olacaktır. Elbette ki bu arama motorları için geçerli olan bir yol. Site ziyaretçileri için elbette ki anlamsız ve ilgi çekici olmayan bir içerik olacaktır.

Dijital Dünyada Dijital Terimler Ne Kadar Geçerli

Dijital dünyanın tam olarak neresindeyiz sorusuna verilebilecek net bir cevabın olmayışı birçok seo çalışmasını aslında geçersiz kılar. Örnek verecek olursak, haber siteleri kopya içerikler ile dolu. Aynı haberi, aynı cümle ve kelimeler ile yüzlerce haber sitesi yayınlar. Arama motorlarının içerik takip etme özelliği var, içeriğin kategorisini takip etme özellikleri yok!

Kategoriler arama motorları için takip sistemi ve karar verici ayrıntılar olabilir. Bu böyle olsa bile, seo bir noktada kopya içeriğe kapı aralamış olur ki, bu aralanan kapıdan girmeyi başaranlar için kopya içerik seo için sorun teşkil etmez. Lakin bu noktada arama motorlarına takılmak haddinden fazla sorun teşkil edecektir.