Kurulan Bir Sitenin Tutulması Ne İle İlgilidir?

  • Anasayfa
  • Kurulan Bir Sitenin Tutulması Ne İle İlgilidir?

Günümüzde web sitelerinin çoğu insanları bilgilendirmek veya eğlendirmek amaçlı kurulup geliştirilmektedir. Web siteler insanlar için geliştirilmeye devam edildikçe kurulan bir sitenin tutulması ne ile ilgilidir? Sorusuna, ziyaretçi alması onların eğlenmesi ya da ihtiyaçlarının tamamen karşılanmasına bağlıdır diyerek konuyu özetleyebiliriz. Fakat bu konuyu bir miktar daha detaylı anlatmamız gerekirse şöyle bir başlıkla detaylandırabiliriz.

 Web Sitelerinin Ziyaretçi Almasında Arama Motorlarının Etkileri

Web site kurucuları içerik olarak ne yaparlarsa yapsınlar insanlar sitenin tam adresini bilmeden siteyi ziyaret edemezler. Hal böyle olunca kurucuların bazı teknik işlemleri yapmaları gerekmektedir. Bu işlemlerden bir tanesi ve en önemlisi SEO adı verilen teknik işlemdir. Bu işlemde arama motorlarının siteyi görünür hale getirebilmesi için istediği bazı özel durumlar vardır bu durumlar yerine getirildiğinde arama motorları kurulan internet sitelerini sever ve görünür hale getirir.

Peki, internet siteleri görünür hale gelirse ne olur? Biraz önce de söylendiği gibi internet kullanıcıların çoğu internet sitelerinin tam adını bilmedikleri için arama motorlarında kelime bazlı arama yaparlar ve arama motorları da bu kelimeler hakkında bilgi veren internet sitelerini kullanıcıların karşısına çıkartır, bu sayede kullanıcılar aradıkları bilgileri karşılarına çıkan internet sitelerine tıklayarak ulaşırlar. Bu ve bunun gibi teknik işlemlerin yanında kurulan bir sitenin tutulması ne ile ilgilidir? Sorusuna cevap vereceğimiz başka bir ana kategori vardır. İşte o kategori;

İçeriklerin Kalitesi & Sürekliliği

Kullanıcılar gün içerisinde arama motorlarında yüz binlerce arama yapmaktadırlar. Bu aramaların sonucunda çıkan sitelerin içeriklerinin o kullanıcının tekrar gelmesi için son derece kaliteli, göz yormayan ve okuyucuyu sıkmayan bir şekilde geliştirilmiş olması gerekmektedir. Ya da web sitenizin ciddi derecede eğlenceli olması ve bu sayede kullanıcının her eğlenmek istediği zamanda sizi kolayca bulabilmesi gerekmektedir. Bu kurallara uyulduğu takdirde kurulan bir sitenin tutulması ne ile ilgilidir? Sorusunu tekrar tekrar düşünmeden internet sitenizin tutulduğunu görebilirsiniz.