Kurumsal Firmaların Anasayfası Nasıl Olmalı?

  • Anasayfa
  • Kurumsal Firmaların Anasayfası Nasıl Olmalı?

Sitenize giren bir ziyaretçiyi etkileyip müşteriye çevirmek için 8 saniyeniz var. Bu etkilemeyi genellikle ana sayfa ile yapıyoruz. Ana sayfanızda kendinizi iyi tanıtmalı, güçlü bir izlenim yaratmalı, müşterinin ilk bakışta aradığı bilgileri vermelisiniz. Çalıştığım kurumsal sitelerin alt yapılarında ve yaptığım analizler sonucunda ana sayfanızda olması gerek bilgiler konusunda detayları başlıklar halinde derledim.

Siz Kimsiniz

Ana sayfada kendinizi tanıtan bir yer ayırın. Bu alanda şirket adınızdan, markanızdan, şirket yöneticilerinize kadar sıkıcı olmayan bir metin hazırlayın. Ziyaretçiler bir web sitesine girdiklerinde tarih, kişisel bir öykü, güçlü bir şirket karakteri görmek isterler.

Ne Yaptınız?

Bu alanı hem site için arama motoru optimizasyonu, hem de müşteri deneyimi için hazırlamış olacaksınız. Ana sayfasınız da verdiğiniz hizmet ve ürünlerden güzel görseller halinde bahsedin.. Verdiğiniz her hizmet veya ürün için ayrı bir içerik sayfası oluşturun.

Neden Bizi Seçmelisiniz?

Sadece kendinizi tanıtmak ve verdiğiniz hizmetten bahsetmek ziyaretçiyi müşteriye çevirmek için yeterli değil. Onların dikkatini çekmek ve size ödeme yapmalarını konusunda ikna etmelerini istiyorsanız diğer rakiplerinizden sizi farklı kılan şeylerden bahsedin. Hedef kitlenizin neden size güvenmesi gerektiğini anlatın.

İletişim

Siteniz her sayfası net bir ifadeye sahip olmalıdır. Ziyaretçilerinizi sizinle iletişime geçmeleri için onların sizin aramalarını veya form göndermelerini kolaylaştırın.

Web siteniz konusunda sorunlar yaşıyorsanız gelen kitleden memnun değilseniz, sitenizi inceleyip neler yapabileceğimiz konusunda benimle iletişime geçebiliriz.