Merhaba Nikon D90

nikond90

Merhabalar arkadaşlar uzun zamandan beri yazamıyorum, uzun zaman dediysem yıllar var diyebiliriz 2012’de 4,5 post atmışım onlarda paylaşım niteliğinde. 2012’nin sonralarına 2013 başlarına doğru iş konusunda hayatımda yeni kararlar aldım ve bundan sonraki düzenimi bunun üzerine yaptım.

İlk yapılacak iş olarak WordPress,  Woocommerce üzerine Türkiye’de bir marka oluşturup e-ticaret sitesi kurmak isteyenlere yeni bir deneyim yaşatmak istiyoruz. Markamız alt yapısı ve 5 adet Woocommerce paketimiz hazır. Marka ismini şuan veremiyorum maalesef isim tescil süreci devam ediyor. İyi bir ekip ile e-ticaret başka bir bakış getiriyoruz.

Günümüze WordPress’i bilemeyen yok Woocommerce de yeni yeni duyulmaya başlandı. Kısaca iyi bir yazılımcının elinde WordPress + Wooocommerce opencart, cscarttan daha verimli, ekstra artıları bile var ama bu konuda ayrıntılı yazımı kurumsal sitemizi aktif hale getirdikten sonra yazacağım.

Gelelim bu yazıyı yazma sebebim olan hatta bende yazı yazma hevesini yeniden başlatan nikon d90’da. Son birkaç yıldır aklımda olan bu cihazı sonunda elime aldım. Makinayı boynuma asıp çarşı merkezinde köprü, kuş ve buruşuk yüzlü dede fotoğrafı çekecek bir tip değilim  daha çok stüdyo ortamında ürün ve doğa fotoğrafı çekmek için kullanacağım bu cihazı. Herhangi bir elektonik cihaz almadan mutlaka geniş bir araştırma yaparım. Birçok fotoğrafçı arkadaşıma da danıştım tamam cihaz d90 ama objektif nasıl olmalı gibi bir sürü ayrıtılar çıktı karşıma.

İlk araştırmamda karışıma fotografium.com diye bir site çıktı. Site içerisinde d90 diye arama yaptığımda gözü doğuran bir kampanya hazırlamışlar. (ürünü buradan inceleyebilirsiniz). Paketin içerisinde beni tatmin eden tek ürün 70-300 G zoom oldu diğerleri gerçekten ilk başlayan için bile basit kalacak cihazlar. Paketi cazip hale getirmek için çanta ve hafıza kartı veriyorlar bu pakette tek avantaj zaten onlar. Diğerlerini tek tek almaya kalksanız yine aynı fiyatı vereceksiniz. Çanta ve hafıza kartının da piyasa değeri 100 TL civarında.

Birkaç alternatifi daha değerlendirdikten sonra son zamanlarda favorim haline halen teknoloji mağazası vatan bilgisayara gittim. Kampanyalı fiyatla tamda istediğim şey buydu 18-105 VR + 70-300 Kıt (ürünü buradan görebilirsiniz). Fotoğrafa duyacağım ilgiye göre birde makro (yakın çekim) lens almak istiyorum ama şuanlık ürün çekimi için bunlar bana yetecek gibi duruyor.

Karar verme aşamasına geldim ve aklımda hala vatan bilgisayardan başka alternatif yoktu. İnternette son bir araştırma yaptım ve hizlial.com sitesi ile tanıştım. (ismini daha önce duymuştum) benim vatanda istediğim paket yoktu ama nikon d90 18-105 ve 30-700 lens fiyatı vatana göre çok daha ekonomik arada 250 tl gibi bir fark var. Ekstradan hafıza kartı ve çantası da yanında hediye geliyor. Hizlial.com sözleşmeleri, geri iade şartlarını ve internetteki yorumlarını okuduktan sonra fotoğraf serüvenime hizlial.com ile başlamak istedim. Sepetime bir adet de tripod ekledim ve sepeti onayladım. Hizlial.com’dan alışveriş yapmamda bana yardımcı olan şirket çalışanı Sinem hanıma da teşekkürlerimi iletiyorum.

Hizlial.com’dan aldığım ürünler

Stüdyo içinde birkaç ürün araştırması yapıyorum ışık, ürün çekim masası gibi, almaya karar verdiğim ürün hakkında da ayrıntı paylaşacağım sizlerle.

Bundan sonra kurumsallaşma yolunda bloğuma daha çok yazı yazmaya çalışacağım. Belki gaza gelip bir fotoğraf portfoliosu bile oluşturabilirim.