Mobil Uygulamada Web Siteleri Nasıl Görünür?

  • Anasayfa
  • Mobil Uygulamada Web Siteleri Nasıl Görünür?

İnternet, çağımızda iş, eğlence, ticaret, araştırma gibi birçok alanında kullanılmaktadır. Birçok işlem internet dünyası sayesinde daha hızlı ve daha yaygın olmasının yanı sıra ulaşılabilirlik açısından insanlara faydaları paha biçilemez. Eski zamanlarda yalnızca bir bilgisayar ile ulaşabildiğimiz internet, zamanla gelişen teknoloji sayesinde cep telefonlarımızda da yaygın olarak kullanılmaya devam etmektedir. Sadece tarayıcı ile sitelere ulaşmamız ile sınırlı kalmayıp sayfalara, şirket profillerine oluşturulan mobil uygulamalar sayesinde kullanımı daha rahat şekilde kullanıcıya sunulmaktadır.

           Mobil uygulamada web siteleri nasıl görünür? Diye soracak olursak. Yine gelişen teknolojinin sayesinde sayfa boyutu, yazı şekli, fotoğraflar, kısaca her şey telefonlarımızın ekranına sığacak şekilde dizayn edilmiştir. İşte bu noktadaki en büyük etken mobil uygulamaların hayatımızdaki yeridir.

İnternet tarayıcılarından ayrı bir uygulama olup, telefonlarımıza yükleyebiliriz ve her an bir tık ile ulaşabiliriz. Bazı mobil uygulamaların masaüstü görüntülerden farklı tasarım şekilleri olabilir. Bunun sebebi masaüstü ekran görüntüleri telefon ekranına sığmaması diyebiliriz. Bu siteler yeniden düzenlenip, telefonda rahatça kullanılabilecek bir biçimde tasarlanıp uygulama haline getirilmektedir.

Mobil Uygulama

Mobil uygulamaların sürüm güncelleme özellikleri de bulunmaktadır. Yine kendi içinde geliştirilebilir oldukları için dönem dönem bir üst sürümü çıkabilmektedir. Menülerde ekleme, kullanma rahatlığı, tasarım görüntüsü değiştirme gibi sebeplerle uygulamalar güncellenebilir, geliştirilerek bir üst sürüme geçilebilir.

Bu güncellemeler ile kullanıcıların yorumları, beğenileri doğrultusunda yapıldığında uygulamanın kullanılması kaçınılmazdır. Uygulama sahibi kullanıcıların yorumlarına göre geliştirme, hata düzeltme gibi işlemleri zaman zaman yapmış olursa memnuniyet yüzdesi o kadar artmış olacaktır. Şunu da söyleyebiliriz ki artık web sitesi olan tüm kişi ve kurumların web siteleri mobil uygulama olmasa dahi, telefondan web tarayıcısına adres yazıldığında mobil uygulama olarak karşıma çıktığını görebiliriz. Mobil telefonlarda rahatça kullanabilmek için bu mobil uygulama tasarımının muhakkak olması gerekir.