Mongo Nedir?

İş ihtiyaçlarınız için en iyi MongoDB çözümlerini arıyorsanız, bu makale size bilmeniz gereken her şeyi anlatacaktır. İlk beş veritabanı ve sundukları hakkında bilgi edineceksiniz.

MongoDB, verileri JSON benzeri belgelerde depolayan belge odaklı bir veritabanıdır.

MongoDB açık kaynaklı bir veritabanı platformudur, yani lisans ücreti yoktur. MongoDB, büyük miktarda veriyi işleme yeteneği ile ölçeklenebilir ve yüksek performanslı olacak şekilde tasarlanmıştır. NoSQL belge depolamayı, sorguları ve indekslemeyi destekler.

MongoDB platformlar arası bir çözümdür ve Linux, Windows ve MacOS X işletim sistemlerinde çalışır.

İşletmeniz İçin En İyi MongoDB’yi Seçme

MongoDB, belge tabanlı bir veritabanıdır, yani verilerinizi JSON belgeleri biçiminde saklayabilirsiniz.

Dünyanın en popüler veritabanlarından biridir ve birçok kullanım örneği vardır. MongoDB kullanımı kolay olması, yüksek performans ve ölçek sunması ve verileri esnek bir biçimde depolaması nedeniyle popülerdir.

MongoDB için Eksiksiz Kılavuz ve Başlamak İçin Ne Kadar Bilgili Olmalısınız

MongoDB, verileri ikili JSON benzeri bir biçimde depolayan bir NoSQL veritabanıdır. Her belgede anahtar/değer çiftleri içeren belge odaklı bir veritabanıdır.

MongoDB, çeşitli işletim sistemleri ve platformlara kurulabilen açık kaynaklı bir yazılımdır. Java, Ruby, Python, C++ ve daha fazlası gibi çeşitli programlama dillerini destekler.

Bu yazıda, MongoDB’nin tam rehberini ve buna başlamak için ne kadar bilgili olmanız gerektiğini tartışacağız.

Mongo ve WordPress

WordPress direk mongo ile veritabanı ile çalışmaz. Ama wordpress veritabalarınızda fazla yer kaplayan ve yavaşlığa sebeb olan datalarınızı mongodb de barındırabilirsiniz. Bu size hem yüksek verilerde hızlı bir içerik gösterimi sağlayacak hem de wordpress’in seo ve diğer özelliklerinde mahrum kalmamış olacaksınız.

WordPress ve mongo çalışması ile ilgili iletişim sayfasında bana ulaşıp projeniz hakkında detaylı konuşabiliriz.