Mor Gül Ağacından Bıçak Kabzası

  • Anasayfa
  • Mor Gül Ağacından Bıçak Kabzası
Ruhu olan işleri severim bilirsin. Doğa ve doğa sporları ile ilgilenmeye başladığımdan beri el emeği ürünlere daha fazla değer ve zaman ayırmaya başladım. İlk baş doğa yürüyüşlerin de bulduğum kuru ağaçlar ile kuksa ve kaşık yapmaya başladım. Doğada zaman geçirenler bilirler doğada en önemli silahınız bıçağınız dır.
Piyasada el emeği gerçekten çok güzel bıçaklar mevcut benim mini koleksiyonumda da bir kök ceviz, bir geyik boynuzu el ustalarının yaptığı bıçaklar mevcut. Birde dünyaca ünlü morakvin markasının orman bıçağı mevcut.
Gelelim en değerlisine İstanbul da bi bıçak ustasına dövdürdüğüm bıçağa mor gül ağacı ile kendim sap yaptım. Kendi el emeği olduğu için bıçağın üst dayanım limitimi biliyorum buda bana o bıçakla yapacaklarım konusunda daha güven veriyor.
Gelelim nasıl yapışdığına bulduğum mor gül ağacını testere ile 13*5cm ölçülerinde kestim ince bir zımpara attıktan sonra bıçak ve ağacın yüzeyini temizledim. Güzel yapışması için bu önemli. Bıçaktaki deliklerden ölçü alıp 4mm delik açtım ağaçlara. Daha sonra tekzenden aldığım bu yapıştırıcı ile ağaçları yapıştırdım. Öncesinde hazırladığım prinçleri bıçağıma çaktım. 1 saat mengenede kurumasını bekledim
blank
Gelelim işin iş olduğu yere bıçağı mengeneye bağladım ve başladım eğelemeye aslında mantap ucuna takılacak bir aparat ile kolayca bu törpüleme işlerini yapabilirsiniz. Ben hem kendi limitini hemde de ağacın dayanım gücünü görmek için elim ile törpüledim sonuç aşağıda. Deri kılıf yapımı ve bıçağın sapının cilalanması ile ilgili yakın zamanda yeni bir yazı hazırlayacağım. Sorusu olan arkadaşlar aşağıdaki yorum kısmından bana yazabilirler.
Şimdi Teklif Alın
Şimdi Teklif Alın

Projeniz ile ilgili veya web sitenizde takıldığınız alanlar ile ilgili şimdi teklif alın

WordPress ve WooCommerce Eklentilerim
Eklentilerim

WordPress ve WooCommerce İçin Hazırlamış olduğum Eklentiler

Şimdi Teklif Alın

Web tasarım, yazılım, mobil uygulama veya masa üstü program ihtiyaçlarınız için bana proje detaylarınızı gönderin. 24 saat içerisinde size detaylı teklif göndereyim.