Neden Deep Web Ortaya Çıktı

  • Anasayfa
  • Neden Deep Web Ortaya Çıktı

İnsanoğlu yıllardır süre gelen bir arayış içerinde olmuştur. Bazı yaşanmış ya da yaşanacak olan olayların iyisi ve kötüsü olarak ayırt etme özelliğimiz olmasına rağmen hep bir merak duygusu içinde hareket ettiğimiz kaçınılmaz bir gerçek. Deep web bunlardan sadece bir tanesi. İnternet diye tabir ettiğimiz şey dünyadaki ülkeleri ve içinde yaşan insanları birbirine bağlayan sunucu topluluğu olarak adlandırabiliriz. Her şeyde olduğu gibi sanal alemin de beyaz olduğu gibi siyah tarafı da var. Peki, bu siyah tarafta neler yaşanıyor?

Pornografik İçerikler;

Başlıktan da anlaşılacağı gibi herkesin bildiği dünya genelinin de bu durumdan kendince fayda sağlamaya çalıştığı bir yerdir. Sonuç da bu gibi sitelere girerken bilgisayarınızın siz ne kadar güvende olduğunu düşüncesi içinde olsanız da maalesef böyle bir rahatlık içine girmemenizi öneririm. Zaten yasal olmayan bir siteye erişim sağlıyorsunuz farklı yollarla hem de bilgisayarıma zarar gelmesin diyorsanız yanılma payınız yüksek.

Gizli Bilgi/Belgeler;

Tabi herkesin sanal ortamda bir gizlilik durumu söz konusudur. Eğer başkaları ile paylaşmak istemediğiniz ya da görmelerini istemediğiniz herhangi bir belge veya evraka sahipseniz, bunun en güzel yolu bu gibi yerlerden uzak durmanızdır. Web karanlık kısmına geçtiğiniz anda bu belge ve bilgilerin artık bir güvenliği yok demektir.

Suç Örgütleri;

Her zaman beyaz ve siyah taraflarımız olarak tabir ettiğimiz yanlarımız var. Web ortamında da aynı renklere sahip kullanıcılar hazırda bekliyor. Bir taraf sizi kurtarmaya çalışırken bir taraf sizi o karanlık tarafa çekmeye çaba harcıyor. Bu karanlık tarafta her türlü kötü işlerin döndüğünü az çok tahmin ediyorsunuzdur. Hiç aklınız da yokken birden sizin bilgisayarınız üzerinden içinde bulunmak istemediğiniz suç işlerine karışmış bir şekilde kendinizi bulabilirsiniz.

Deep her türlü kötü, gizli saklı kısacası illegal içerik olarak aklınıza ne geliyorsa var diyebiliriz. Bu derin olan web ortamının bir sonu olmadığını indikçe daha da bataklık gibi sizi içine çekebileceğini de unutmayın. Deep web aslında kimler için ya da neden ortaya çıktığınız az da olsa fikir sahibi olmuşsunuzdur. Derin yer hiçbir yerde iz bırakmadan tüm gizli işlerini yaparak geride iz bırakmadan yapılan bir ortamdır. Bu ortamı kullanan kişilerin kimler ya da nereden olduklarını bilmek çok zor.