Nikon – ML-L3 Kızılötesi Kablosuz Uzaktan Kumanda Kullanımı

  • Anasayfa
  • Nikon – ML-L3 Kızılötesi Kablosuz Uzaktan Kumanda Kullanımı

nikon-ml-l3-kizilotesi-kablosuz-uzaktan-kumanda-1

Merhabalar yaklaşık bir senedir amatör olarak fotoğrafçılık ile ilgileniyorum. İşin içine girdikçe yeni gerekesiminler ortaya çıkıyor ve yeni yeni cihazlar ile tanışıyorum. Bir süredir kullandığım Nikon – ML-L3 Kızılötesi Kablosuz Uzaktan Kumanda cihazının kullanımı ile ilgili yazı yazmak istedim.

Cihazın etki mesafesi 5 metre ve çekim yaparken özellikle tripotla yapılan çekimlerde el titremesini önlemek için kullanılıyor. Ürünün piyasada orjinal ve taklit olarak satışı yapılıyor. Orjinal ürün taklitlerinden ayırmak için aşağıdaki resime bakınız.

ml-l3-kizilotesi-orjinal

Cihaz kutusunun içinden sadece kumanda bir adet pil ve kumandanın kılıfı çıkıyor. Fotoğraf makinesine takmak için herhangi bir aparat yok. Cihaz nikon d90 dışında D40 D40X D50 D60 D70 D70S D80 D3000 D3200 D5000 D5100 D5200 D7000 D7100 D600 cihazları ile de uyum gösteriyor

Kullanımı için makinamızı açıyoruz ve aşağıda 1 numaralı düğmeye basılı tutuyoruz. Daha sonra 2 numara ile gösterdiğim normal durumlarda estanteneyi değiştirmemizi sağlayan ayar tekerliğini kaydırıyoruz ve üst lcd ekranda aşağıdaki resimde 3 numara ile gösterdiğin icon çıkıncaya kadar tekerleği kaydırıyoruz ve fotoğraf makinamız kumanda kullanımı için hazır hale geldi.

nikon-ml-l3-kizilotesi-kablosuz-uzaktan-kumanda-kullanimi

Ayrıca Nikon – ML-L3 Kızılötesi Kablosuz Uzaktan Kumanda ile ilgili bu videoyu da izleyebilirsiniz.