Organik Seo Yöntemleri Nelerdir?

  • Anasayfa
  • Organik Seo Yöntemleri Nelerdir?

Seo, Serarch Engine Optimizasyon kelimelerinin kısaltması olarak kullanılmaktadır. Türkçe çevirisi Arama Motoru Optimizasyonu şeklinde karşımıza çıkar. Organik SEO ise amaçlanan eylemin tümünü ifade etmektedir. Bir siteyi arama motorlarında üst sıralara çıkarma amacıyla adının alınması ile start verilip, legal yöntemlere başvurarak sosyal medya aşamasına kadar devam eden süreçleri kapsayan faaliyetlerdir.

Organik SEO doğal çalışmaları kapsamaktadır. Manuel olarak uygulanan, sitenin backlinkler ile ilerlemesini sağlayan bir SEO çeşididir. Organik SEO çalışmalarında en çok uygulanan 5 yöntem vardır.

İçeriklere Yorum Bileşeninin Eklenmesi

Ziyaretçilerin ya da müşterilerin içerikler hakkında kafalarında birtakım sorular oluşabilmektedir. Bu soruları yorum kısmında sorarak yanıt bekleyeceklerdir. Sorulan bu sorulara açık ve net cevaplar vererek içeriğin tam olarak anlaşılması sağlanmalıdır.

Organik Seo

Yorum Bileşenin Kullanılmasına Dikkat Etmek

Web sitesine zarar verme amacı taşıyan bir takım kötü niyetli kullanıcılar, otomatik yorum programları kullanarak siteye link bırakmaktadır. Bu hareketin önüne geçilmesi için Disqus eklentisi kullanılmalıdır.

Kaliteli Ve Özgün İçerik Oluşturma

Sitenizin arama motorlarının üst sıralarda yer alması özgün içeriklere bağlıdır. Bu konuda yapılacak en önemli adım bilgi sahibi olduğunuz alanda içerik oluşturmanız ya da sitenizi o yönde oluşturmanız olacaktır. Çok amaçlı portal yerine özel bir amaç ile yani niche bir site oluşturmak kaliteli içerik açısından önemlidir.

İş Çizelgesi Hazırlamak

İş çizelgesi yapmak sitenin sürekli gelişmesi için önemlidir. Yapılacak ilk adım başlangıç çizelgesi oluşturmaktır. Siteyi bilinçli bir şekilde oluşturduktan itibaren siteye ne kadar vakit ayrılacağı ne zaman içerik yükleneceği, rakip analizinin ne zaman ve ne kadar sıklıkla yapılacağı, site yedeğinin ne zaman alınacağı gibi tarihler iş çizelgesinde yer almalıdır.