Organik Trafik Ve Yorum Artışı Nasıl Sağlanır?

  • Anasayfa
  • Organik Trafik Ve Yorum Artışı Nasıl Sağlanır?

Yapay trafikler siteler için az sayıdaki kullanıcıya büyük bir kitlenin siteyi takip ettiği izlenimi veriyor olabilir. Bunun söz konusu siteye pek bir kazanç sağlamayacağı artık bilinen bir gerçek. Yapılan bir takım yeni düzenlemeler yapay trafiğin değil organik trafiğin önemini oldukça artırmış durumda. Bir sitenin gelişiminin önü ancak organik trafik sayesinde açılır.

Organik Trafik

Bir siteye yapay olmayan yollardan, her hangi program kullanılmadan çekilen site ziyaretçilerinin oluşturmuş olduğu trafiktir. Bu trafik organik olmakla beraber sitenin kendi alanı ile ilgili ziyaretçileri çekmesi açısından da önemlidir. Aldatıcı bir takım reklamlar ile siteye çekilen organik trafik sonucu kazanılan ziyaretçilerde yapar olmasa bile yapay trafik kapsamına girer.

Organik Trafik

Organik Trafik Nasıl Artırılır

Bir sitenin trafiğini artırma çalışmasından önce site içeriği yeterli düzeyde olmalı. Bu düzey sağlandıktan sonra seo ve sem çalışmaları ile site trafiği artırıla bilir. Her iki yöntemde organik trafik alınması yönünde etkili olan çalışma metotları içerir.

SEO siteye çekilen trafiği ücretsiz yollardan yapılan çalışmalar ile çekmenin adıdır.

SEM siteye çekilen trafiğin ücretli yollardan yapılan çalışma ile çekmenin adıdır. Sem çalışmalarına internette ücretle reklam yapan tüm reklam araçları girer. Sosyal paylaşım ağlarının ücretli reklamlarından tutun da sadece dijital reklam pazarlamacılığı için tasarlanmış programların tamamı.

Site Yorum Artışları

Bir sitenin yorum artışı sağlaya bilmesi için öncelikli olarak o site içeriği ile ilgili internet kullanıcılarına ulaşmanın yolları bulunmalı. Bu yollar bulunduktan sonra siteye çekilen ziyaretçiye siteye gelme amacına uygun içerik hazırlanmalı. Bu içerikler site ziyaretçisinin beklediği doğrultuda içerikse ziyaretçi içeriğe yorum yapacaktır.

İçerik yorumları site için aktiflik yönünde oldukça önem arz ettiği için ziyaretçi yoruma teşvik edile bilir fakat bunun yapay değil organik yollarda olması gerekiyor.